29.03.2020 | Czytano: 1832

MŚ: Tadeusz Błażusiak wicemistrzem świata

Oficjalnie - nowotarżanin Tadeusz Błażusiak został wicemistrzem świata w SuperEnduro. Niestety sezon zakończył się bez wyczekiwanego finału w Łodzi. 
Taddy został pozbawiony szansy rewanżu z Billym Boltem przed własną publicznością. Polak miał wielką chrapkę na pokonanie konkurenta, a znając góralski charakter Błażusiaka można było się spodziewać niesamowitej walki.  Nowotarżan będzie miał szansę na rewanż już w nowej edycji czempionatu globu, która rozpocznie się 12 grudnia w Atlas Arenie.   Taddy rzuci rękawicę nowemu mistrzowi świata SuperEnduro i powalczy o swój upragniony siódmy tytuł.
 
- Sport jest dla mnie całym światem, ale nie jest najważniejszy – powiedział w rozmowie z Red Bull, Tadeusz Błażusiak. -  Żałuję, że nie miałem szansy powalczyć o tytuł w finale, ale są rzeczy ważniejsze, jak zdrowie nas wszystkich. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na start sezonu outdoorowego oraz oczywiście mistrzostw świata SuperEnduro 2020/21.
 
Podium w czempionacie  klasy Prestige dopełnił Jonny Walker, a pierwszą dziesiątką zamknął drugi z Polaków - Emil Juszczak.
 
Wśród juniorów mistrzowski tytuł powędrował Teodora Kabakchiewa. Obok niego na „pudle” stanęli Leon Hentschel i  zaledwie dwoma punktami, a najniższy stopień podium przypadł Ty Cullins. W TOP5 najlepszych juniorów na świecie znalazł się Dominik Olszowy. Z kolei pierwszą dziesiątkę zamknął nowotarżanin Oskar Kaczmarczyk.
 
Stefan Leśniowski
 
 

Komentarzereklama