29.03.2020 | Czytano: 1238

Drużyna Energii wkracza do akcji

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji ogólnopolskiego projektu sportowo – edukacyjnego „Drużyna Energii”. Program kierowany jest do uczniów z klas VI – VIII.


 
Jest to projekt, który poprzez zabawę zachęca dzieci do aktywności fizycznej. Tak potrzebnej młodemu człowiekowi, teraz, gdy w zatwardzający sposób rośnie liczba dzieci z otyłością i wadą postawy. Boryka się z tym problemem co piąty młody Polak! Sport powinien odgrywać ważną rolę w rozwoju młodego człowieka. 
 
W dwóch poprzednich edycjach wzięło udział ponad 25 tys. uczniów z całego kraju. Stworzyli oni 20 tys. prezentacji filmowych utrwalając swoje sportowe wyczyny. Bo to właśnie filmiki wideo, trwające od 15 do 300 sekund, prezentujący charakter szkoły. Liczy się pomysł i zaangażowanie. Następnie opiekun – nauczyciel WF-u lub dyrektor – wypełnia formularz konkursowy  na stronie DruzynaEnergii.pl, dołączając do niego film i czeka na werdykt. Spośród wszystkich zgłoszeń jury wybierze 100 najbardziej kreatywnych. Zakwalifikowane szkoły otrzymają sprzęt sportowy oraz instrukcję jak walczyć o wizytę ambasadorów i wyjątkową lekcję WF-u dla wszystkich uczniów. Dodatkowo ich reprezentacje wezmą udział w Wielkim Finale na stadionie Energa Gdańsk. Tam na nich będzie czekało mnóstwo atrakcji i to nie tylko sportowych.
 
Jak się rzekło, do ćwiczeń zaproszą dzieci ambasadorzy projektu, znani polscy sportowcy, medaliści. Są doskonałym wzorem  i motywacją do codziennych treningów. To oni będą zachęcać dzieci do aktywności, do ruchu.  W tegorocznej edycji ambasadorami projektu będą:
Dorota Banaszczyk - mistrzyni świata w karate WKF
Joanna Fiodorow - srebrna medalistka Mistrzostw Świata w rzucie młotem
- Paulina Guba - mistrzyni Europy w pchnięciu kulą
- Adam Hrycaniuk - reprezentant Polski w koszykówce
- Joanna Łochowska - trzykrotna mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów
- Sławomir Szmal -  były reprezentant Polski w piłce ręcznej, medalista mistrzostw świata
- Przemysław Świercz -  kapitan reprezentacji Polski w Amp Futbol
- Jakub Zawistowski - wicemistrz Europy OCR Ninja Track
Grono ambasadorów jest jednak większe - w każdej ze zwycięskich szkół pojawią się zawsze nieco inni goście. To oni proponują ćwiczenia, za których wykonanie można zdobyć punkty dla swojej szkoły.

Do projektu „Drużyna Energii” szkoły podstawowe mogą zgłaszać się do końca marca. Następnie od marca do czerwca 2020 uczniowie będą walczyć o niezapomniane lekcje WF-u z gwiazdami sportu oraz cenne nagrody rzeczowe.
 
sles
Zdjęcie druzynaenergii.pl
 

Komentarze

reklama