16.03.2020 | Czytano: 2146

Udany start Agaty Czai (+zdjęcia)

Krótki okres startowy będą mieli biegacze specjalizujący się w przełajach. Ze względu na wirusa odwołano wszystkie imprezy.

W każdym województwie, przed wprowadzeniem zakazu, przeprowadzono zawody. W Krakowie, na terenach zielonych AWF i Muzeum Lotnictwa, zainaugurowano sezon biegami z cyklu Grand Prix. W pierwszej próbie sezonu 2020, dobrze spisały się uczennice i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego, trenujący w UKS Gimpel.

Najwyżej sklasyfikowano Agatę Czaję. W biegu na 2000 m juniorek zajęła czwarte miejsce. W tej samej kategorii, na siódmej pozycji uplasowała się Joanna Bachleda, na dziesiątej Klaudia Lipkowska, a na dwunastej Emilia Biernat. W kategorii juniorek młodszych, również na dystansie 2000 m, jako dziesiąta ukończyła bieg Agnieszka Chlipała, jedenasta Anna Siuty, a dwunasta Kinga Szeliga.

Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Dawid Bydłoń, w kategorii młodzików (2005) zajął piąte miejsce na 1000 m. Dobrze wprowadzili się w grono najlepszych biegaczy Małopolski juniorzy młodsi. Na dystansie 3000 m, Jakub Gocał minął linie mety jako siódmy, a Szymon Lipkowski był dziesiąty. Równie dobrze zaprezentowali się juniorzy, na piątej pozycji ukończył bieg Mateusz Szwajnos (SMS), na dziewiątym Szymon Wojdyła.

Wszystkich lekkoatletów Goszczyńskiego łączą bardzo dobre relacje. Zaszczepiony w Szkole  nawyk uprawiania biegów jest kontynuowany przez absolwentów, obecnie studentów. Tym razem startowali: Joanna Rypel, przyjechała z Łodzi specjalnie na biegi w Krakowie, ósma  wśród seniorek, Klaudia Lipkowska dziesiąta w gronie juniorek i Gabriel Duda  trzynasty w kategorii seniorów, oboje studiują w Krakowie.

Większość zawodników wzięła udział w integracyjnym biegu otwartym na 2000 m. Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród, które przysparza uczestnikom wielu emocji, niezależnie od wieku. Tym razem szczęście sprzyjało Emilii Biernat, Agacie Czai, Alicji Bachledzie i Jakubowi Gocałowi, którzy wylosowali, nową kolorystycznie i w nowej grafice, wersję koszulek z nadrukiem Grand Prix Krakowa.