29.02.2020 | Czytano: 1715

PŚ: Kwiatkowski w fazie pucharowej

Puchar Świata dobiega końca. Ostatnia runda w slalomie gigancie równoległym trwa w kanadyjskim Blue Mountain.

Kwalifikacje przebrnął tylko jeden reprezentant Polski. Oskar Kwiatkowski awansował do fazy pucharowej z szóstym  wynikiem. W 1/8 finału przegrał o 24 setne sekundy z Timem Mastnakiem i został sklasyfikowany na 11 pozycji.  Michał Nowaczyk nie ukończył przejazdu.  W finale doszło do nietypowej sytuacji. Po raz pierwszy w historii zawody Pucharu Świata wygrało dwóch zawodników. Taki sam czas uzyskali Austriacy -  Benjamin Karl i Mirko Felicetti. W walce o trzecie miejsce szybszy był Rosjanin Andriej Sobolew od triumfatora klasyfikacja generalnej  Rolanda Fischnallera (Włochy)

W rywalizacja kobiet nasze panie nie przebiły się do fazy pucharowej. Aleksandra Król i Weronika Biela odpadły w kwalifikacjach, zajmując 21. i 33. miejsce. W finale  triumfowała Ramona Hofmeister, która  pokonała w finale Selinę Joerg (obie Niemcy). Ta pierwsza jest już pewna triumfu w Pucharze Świata.  W małym finale  z dwóch Austriaczek, Daniela Ulbing wygrała z Sabine Schoeffmann.