22.02.2020 | Czytano: 1576

PŚ: Biela najlepsza z Polek

Puchar Świata przeniósł się do Azji. Zawody rozegrano wczesnym rankiem czasu polskiego na olimpijskim stoku w Pjongczangu.

W zawodach mężczyzn Polacy nie przebrnęli kwalifikacji. Michał Nowaczyk był blisko szczęścia, ale zajął dało mu to 20 lokatę.  Oskar Kwiatkowski wypadł z trasy drugiego przejazdu i sklasyfikowany został na 31 pozycji. W finale triumfował Włoch Roland Fischnaller po wypadnięciu z trasy Rosjanina Dmitrija Łoginowa. Włoch powiększył przewagę na czele klasyfikacji generalnej i przed finałowymi rundami w Blue Mountain zapewnił sobie końcowe zwycięstwo. W  małym finale Rosjanin okazał się szybszy od Austriaka Alexandra Payera.

W slalomie gigancie równoległym kobiet wystartowały dwie reprezentantki naszego kraju. Aleksandra Król nie ukończyła jednego z przejazdu kwalifikacji sklasyfikowana została na 21 miejscu. Dużo lepiej zaprezentowała się Weronika Biela, która do pucharowej rozgrywki awansowała z dziesiątym czasem.   W 1/8 finału Polka o 12 setnych sekundy przegrała z Danielą Ulbing. Biela została sklasyfikowana na 12 miejscu. Bardzo wyrównany był finał, w którym Szwajcarka Julie Zogg wygrała o 3 setne z Nadyą Ochner (Włochy). W małym finale Ladina Jenny (Szwajcaria) pokonała liderkę Pucharu Świata, Niemkę  Ramonę Hofmeister.