30.01.2009 | Czytano: 1853

Oblegany Zadział

Na stoku narciarskim Zadział w Nowym Targu odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. W zawodach uczestniczyły gimnazja z Krempach, Gronkowa, Ludźmierza, Waksmunda, Łopusznej i Klikuszowej. Rywalizacja zawodników odbywała się oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, w trzech kategoriach wiekowych 1993, 1994 oraz 1995.

W narciarstwie alpejskim uczestniczyło 58 uczniów, w tym 32 chłopców i 26 dziewcząt. Rywalizację chłopców z rocznika 1995 wygrał Jarosław Hornik z Łopusznej przed Mateuszem Pietrzakiem z Krempach i Walentym Łukaszem również Krempach. W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt najlepszy przejazd miała Aleksandra Wincek z Łopusznej, który wyprzedzała swoją krajankę Sabinę Drożdż i Alicję Zoń z Krempach.
W starszej o rok kategorii wiekowej na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Łęczycki z Łopusznej, który okazał się szybszy od Mateusza Smarducha z Krempach i Krzysztofa Łabudy z Klikuszowej. Rywalizację dziewcząt wygrała Martyna Krawiec (Krempachy), a obok niej na „pudle” znalazły się: Sabina Bachleda z Łopusznej i Mariola Łuszczek z Gronkowa.

Najszybszy w roczniku 1993 okazał się Paweł Hornik z Krempach, a za jego plecami na miejscach medalowych uplasowali się: Mateusz Rychtarczyk (Gronków) i Piotr Król (Klikuszowa). Na najwyższym stopniu podium po zmaganiach dziewcząt stanęła Klaudia Szatkowska z Klikuszowej, która w pokonanym polu pozostawiła Magdalenę Krawiec z Krempach i Stefanię Staszel z Ludźmierza.

Rywalizacja odbywała się również w snowboardzie w kategorii chłopców i dziewcząt. Męską rywalizację wygrał Maksymilian Fic z Klikuszowej przed Dariuszem Stopiakiem z Ludźmierza i Maciejem Dziwiszem z Waksmundu. Najlepszy czas wśród dziewcząt „wykręciła” Justyna Górz z Ludźmierza, wyprzedzając koleżankę szkolną Agnieszkę Bobek. Na najniższym stopniu podium stanęła Łucja Leśnicka z Gronkowa.

Zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody w formie karnetów (10 przejazdów). Wszyscy zawodnicy i opiekunowie otrzymał 10 darmowych przejazdów w czasie zawodów. Trasę przygotował organizator zawodów z udziałem kierownictwa stoku „Zadział” w Nowym Targu. Organizator dziękuje Wójtowi Gminy Nowy Targ za ufundowanie pucharu, dyplomów i nagród rzeczowych. Również dziękuje opiekunom drużyn za sprawne przeprowadzenie zawodów.