27.01.2020 | Czytano: 1843

Trzy medale UKS Gimpel (+zdjęcia)

W hali sportowej w Brzeszczach, spotkali się uczestnicy Mistrzostw Województwa juniorów i juniorów młodszych w lekkoatletyce.

Występ zawodników UKS „Gimpel” Nowy Targ, działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, należy uznać za udany. Mimo absencji uczniów klas trzecich, biorących udział w balu studniówkowym, zdobyli trzy medale

Nieprzerwanie, od pierwszego startu w roku 2013, zawodnicy UKS Gimpel wracają z mistrzostw z medalami. Tym razem na podium stanęli juniorzy. Złoty medal zdobyła Patrycja Iglar w pchnięciu kulą 4 kg. Łukasz Domalik zajął drugie miejsce w skoku w dal, w tej samej konkurencji Mateusz Szwajnos był trzeci.

Bardzo dobrze spisali się pozostali zawodnicy. W kategorii U20, Szymon Wojdyła dwukrotnie, w biegu na 60 m przez płotki i w skoku w dal, uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu. Łukasz Domalik w finale biegu na 60 m zajął siódme miejsce, Mateusz Szwajnos dziesiąte.

W mistrzostwach wystąpili również juniorzy młodsi (U18). Szymon Lipkowski zajął piąte miejsce w skoku w dal i ósme w biegu na 60 m. Maciej Chorąży uplasował się na dziewiątym miejscu w skoku w dal i na 14. w biegu na 60 m.

Bartłomiej Knapczyk, reprezentujący barwy MKS Rabka Zdrój, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu, zajął drugie miejsce w biegu na 60 m, ustanowił halowy rekord I Liceum rezultatem 7.13. Poprzedni rekord – 7.41, również należał do Bartka.

Medaliści UKS Gimpel Nowy Targ w Halowych Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce:
Rok 2013
srebrne medale – Michał Pyzowski w biegu na 60 m (U20), Adam Pawlikowski w pchnięciu kulą 6 kg (U20);
brązowe medale – Franciszek Sutor w biegu na 60 m przez płotki, Jakub Stojek w skoku w dal (wszyscy w kat. U20), Tomasz Baran w pchnięciu kulą 5 kg (U18).

Rok 2014
złote medale – Krzysztof Kosakowski w pchnięciu kulą 5 kg (U18), Tomasz Baran w pchnięciu kulą 6 kg (U20);
srebrny medal – Małgorzata Cygoń w skoku w dal U20.

Rok 2015
złoty medal – Krzysztof Kosakowski w pchnięciu kulą 5 kg (U18);
srebrny medal – Magdalena Wysoczyńska w skoku w dal U20;
brązowy medal – Adrian Sobolak w biegu na 60 m przez płotki U20.

Rok 2016
złoty medal – Dawid Pulit w trójskoku (U20);
brązowy medal – Jakub Złahoda w biegu na 60 m przez płotki (U20).

Rok 2017
złoty medal – Dawid Pulit w biegu na 60 metrów przez płotki (U20);
brązowe medale – Joanna Rypel w biegu na 60 metrów przez płotki, Kamila Repa w skoku w dal, Dawid Pulit w skoku w dal, wszyscy w kategorii U20.

Rok 2018
złoty medal - Marcin Bigos w biegu na 60 metrów przez płotki (U20);
srebrny medal – Marcin Bigos w trójskoku (U20);
brązowe medale – Szymon Waliczek w skoku w dal i Dominik Machaj w trójskoku (U20), Łukasz Kułach w pchnięciu kulą 5 kg (U18).

Rok 2019
brązowe medale - Łukasz Domalik w skoku w dal (U18) i Łukasz Kułach w pchnięciu kulą 6 kg (U20).