18.01.2020 | Czytano: 1957

II liga: Drugi wyjazd do Krakowa

W drugim spotkaniu rundy rewanżowej II Małopolskiej Ligi Piłki Siatkowej, ekipa z Nowego Targu zmierzyła się na wyjeździe z liderującym Wawelem.

- Rozpoczynamy mecz od prowadzenia – relacjonuje trener Jacek Bałos – solidnie funkcjonuje przyjęcie, które ustawia nam dobrą i skuteczną grę w ataku. Niestety przeciwnik z akcji na akcję rozkręcał się, dokładając do tego skuteczną zagrywkę. Zaczęliśmy tracić efektywność w odbiorze, co pozwoliło rywalowi odrobić stratę i ostatecznie wygrać pierwszego seta do 19. Drugi set nie rozpoczął się po naszej myśli. Słabo wyglądaliśmy w bloku, przez co w obronie ciężko było powalczyć o punkty przy własnej zagrywce. Widać było nieobecność dwóch postawowych środkowych. Dodatkowo przeciwnik dalej nękał nas zagrywką, a my gubiliśmy się nie potrafiąc skończyć większości ataków. Trzeci set można nazwać kopią poprzedniego. Mimo nieco lepszego przyjęcia powtarzają się błędy przy siatce. Psujemy cztery zagrywki, nie możemy wstrzelić się w pole rywala w ataku i ostatecznie przegrywamy również trzeciego seta. Dostaliśmy dobrą lekcję od poukładanej i doświadczonej ekipy z Krakowa. Po dwóch wyjazdowych spotkaniach, za tydzień (tj. 25.01) o godzinie 18 rozegramy mecz z ekipą z Ciężkowic. Już dziś serdecznie zapraszamy do Miejskiej Hali Gorce w Nowym Targu. Nie może Was zabraknąć – kwituje trener Bałos.

Wawel Kraków – KS Gorce Nowy Targ 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)
Gorce: Rapacz, Słonina (kapitan), Lupa, Jasiurkowski, Bałos, Filarecki, Pańszczyk (libero) oraz Rypel, Jankowski i Podlipni

Komentarzereklama