18.01.2020 | Czytano: 1653

PŚ: Kwiatkowski w gazie

Oskar Kwiatkowski nie zwalnia tempa i po raz kolejny wskoczył do „ósemki” Pucharu Świata. Pucharowe zawody odbyły się w Rogli.

Trener Oskar Bom powołał na te zawody sześcioro swoich podopiecznych: Aleksandrę Król, Weronikę Bielę, Aleksandrę Michalik, Marię Chyc, Oskara Kwiatkowskiego i Michała Nowaczyka. Tylko Oskar Kwiatkowski przebił się do finałowej szesnastki.

W 1/8 finału jego rywalem był Tim Mastnak. To Polak okazał się szybszy na stoku PGS. W ćwierćfinale zmierzył się z utytułowanym Włochem Rolandem Fischnallerem i musiał uznać jego wyższość. Tym samym sklasyfikowany został na szóstej pozycji. Jego pogromca dotarł do finału i dopiero w nim uznał wyższość rodaka Edwina Carattiego.  42 miejsce zajął Michał Nowaczyk.

Do finałowej szesnastki nie przebiły się panie. Najwyżej sklasyfikowana została Weronika Biela, na 21 miejscu. Trzy pozycje niżej była Aleksandra Król, a na 30 pozycji ukończyła zawody Aleksandra Michalik, a Maria Chyc na 33.  Triumfowała Czeszka Ester Ledecka.