15.01.2020 | Czytano: 858

PŚ: Duet Król – Kwiatkowski na 13. miejscu

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zajęli 13. miejsce w zawodach drużynowego slalomu równoległego w ramach Pucharu Świata w Bad Gastein.

Drugi polski duet - Weronika Biela i Michał Nowaczyk sklasyfikowani zostali na 23. pozycji. Polacy rozpoczęli rywalizację od preeliminacji. Jako pierwsi na trasie zaprezentowali się Michał Nowaczyk i Weronika Biela. Ich rywalami byli Koreańczycy Haerim Jeong i Bogun Choi. Niestety to przeciwnicy uzyskali lepszy czas i awansowali do kolejnej rundy.

Nieco lepiej poszło Aleksandrze Król i Oskarowi Kwiatkowskiemu. Nasi czołowi snowboardziści pokonali pierwszy japoński duet - Tsubaki Miki i Masaki Tshiba i znaleźli się w 1/8 finału. Tam musieli uznać wyższość późniejszym finalistom - Austriakom Claudii Riegler i Andreasowi Prommeggerowi.

Zwyciężył pierwszy niemiecki mikst - Ramona Theresia Hofmeister i Stefan Baumeister.