14.01.2020 | Czytano: 1505

PŚ: Czternaste miejsce Kwiatkowskiego

Oskar Kwiatkowski był najlepszy z Polaków w snowboardowym slalomie równoległym Pucharu Świata.

Zajął 14 miejsce w austriackim Bad Gastein. W poprzedniej rundzie Pucharu Świata Oskar Kwiatkowski był trzeci w slalomie gigancie równoległym w Scuol. W austriackim Bad Gastein odbyły się zawody w slalomie równoległym, czyli teoretycznie słabszej konkurencji Polaka. W kwalifikacjach Kwiatkowski pokazał, że obecnie jest w świetnej formie i awansował do fazy pucharowej z dwunastym czasem. Michał Nowaczyk zajął 52. miejsce. Rywalem Oskara Kwiatkowskiego w 1/8 finału był lider Pucharu Świata, Roland Fischnaller. Polak prowadził wyrównaną walkę z Włochem, ale nieznacznie przegrał. Reprezentant Polski został sklasyfikowany na 14. miejscu. We włoskim finale niespodziewanie zabrakło Fischnallera, który w półfinale przegrał z Maurizio Bormolinim. W finale lepszy okazał się Daniele Bagozza. Stefan Baumeister w wyścigu o trzecią pozycję pokonał Rolanda Fischnallera.

Niestety, w kwalifikacjach odpadły wszystkie cztery reprezentantki Polski. Najwyższe miejsce, 23. zajęła Weronika Biela. Aleksandra Król uplasowała się dwie pozycje niżej. Aleksandra Michalik była 42., a Maria Chyc 44. Czwarte zawody w sezonie (pierwsze w slalomie) wygrała Ramona Hofmeister, która umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji łącznej.