22.12.2019 | Czytano: 2278

PE: Drugie w karierze zwycięstwo Aleksandry Król

AKTUALIZACJA Aleksandra Król okazała się najszybsza w slalomie gigancie równoległym w zawodach Pucharu Europy w niemieckim Hochfugen.

Nowotarżanka niemal z każdym startem poprawia wyniki. Wczoraj była trzecia. Dzisiaj Polka osiągnęła najlepszy czas 1:17,89 i zdobyła 360 punktów FIS. Nie dała szans rywalkom. Drugie miejsce z czasem 1:18,24 zajęła Carolin Langenhorst z Niemiec. Trzecia Sofia Nadyrszina z Rosji osiągnęła 1:18,38.

To drugie w karierze zwycięstwo nowotarżanki w Pucharze Europy. Po raz pierwszy stanęła na najwyższym stopniu podium w 2014 roku we włoskiej Lizoli. Trzykrotnie zajmowała drugie miejsce i dwa razy stawała na najniższym stopniu podium. W poprzednim sezonie sklasyfikowana została na jedenastej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na inaugurację obecnych rozgrywek w rosyjskiej miejscowości Bannoje była dziesiąta.

Tuż za czołową trójką uplasowała się Weronika Biela, która osiągnęła rezultat o 37 setnych słabszy od Rosjanki. Aleksandra Michalik zajęła 11. miejsce, Maria Chyc była 13., a Oliwia Pawlikowska 25.

Oskar Kwiatkowski, który wczoraj był najlepszy, dzisiaj zajął drugie miejsce. Polak uzyskał czas 1:11,80 i o 32 setne sekundy przegrał ze Stefanem Baumeisterem. Trzeci był Jarosław Stepanko. Michał Nowaczyk poprawił wynik z wczoraj i był 5. z rezultatem 1:12,55. Reprezentant Polski stracił do podium 0,4 sekundy.

Dla 23-letniego Kwiatkowskiego  wczorajsza wygrana była pierwsza w Pucharze Europy w karierze. Dotychczas jego największymi sukcesami były dwa srebrne medale – w olimpijskim festiwalu młodzieży Europy w 2013 roku, a drugi podczas Uniwersjady 2017.  W tym sezonie Kwiatkowski zajął dwunaste miejsce w slalomie gigancie równoległym snowboardowego Pucharu Świata w Bannoje.