21.12.2019 | Czytano: 1430

PE: Pierwsza wygrana Kwiatkowskiego

Oskar Kwiatkowski wygrał zawody Pucharu Europy w slalomie gigancie równoległym w niemieckim Hochfugen. Nowotarżanka Aleksandra Król wygrała mały finał.

Dla Kwiatkowskiego był to pierwszy sukces w tej rangi zawodach. Uzyskał czas 1:11,56. W finale pokonał Sangkyum Kima z Korei Południowej, szybszy był o 27 setnych sekundy. Podium z czasem 1:12,25 uzupełnił Gabriel Messner. Drugi z Polaków Michał Nowaczyk zajął 8. pozycję z wynikiem 1:13,20.

Na podium stanęła także Aleksandra Król. Polka przegrała jedynie z Niemkami, które zajmują dwie czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Ramoną Theresią Hofmeister (1:14,56) i Seliną Joerg (1:14,93). W dziesiątce uplasowała się także Weronika Biela, która zajęła 9 miejsce. Tuż za czołową dziesiątką znalazły się - Aleksandra Michalik - 12., Maria Chyc - 14. i Oliwia Pawlikowska 35.