14.12.2019 | Czytano: 1392

PŚ: Dwunasta pozycja Bieli

Włoska Cortina d’Ampezzo była gospodarzem kolejnego Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim. Zawodniczki oraz zawodnicy rywalizowali w slalomie gigancie równoległym.

W rywalizacji kobiet do finałowej szesnastki awansowała Weronika Biela, która w 1/8 finału okazała się wolniejsza do Niemki Carolin Langenhorst. Ostatecznie sklasyfikowana została na 12 miejscu. Druga z naszych reprezentantek Aleksandra Król nie przebrnęła kwalifikacji, „wykręciła” 23 czas. Zwyciężyła Niemka Theresia Romana Hofmeister, która w finale pokonała swoją rodaczkę Selinę Joerg. W małym finale najszybsza okazała się Austriaczka Claudia Riegler.

Nasi panowie spisali się znacznie gorzej niż panie. Michał Nowaczyk zajął dopiero 34 miejsce, a Oskar Kwiatkowski nie ukończył pierwszego przejazdu. Triumfował Włoch Roland Fischnaller, który w wyścigu finałowym pokonał Koreańczyka Sangho Lee. Na trzecim miejscu zawody ukończył Rosjanin Igor Suljew.