06.12.2019 | Czytano: 265

Biela i Ciupka w Hyundai i20 R5 – wyjątkowy Rajd Barbórka 2019

Wydawało się, że start w Rajdzie Żubrów będzie ostatnią odsłoną sezonu 2019 dla Konrada Bieli, jednak kierowca z Szaflar, wspólnie ze sponsorami, postanowił sprawić piękną niespodziankę. Z pewnością serca kibiców Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, w najbliższy weekend zabiją szczególnie mocno.

W dniach 6 - 7 grudnia Konrad Biela i Ryszard Ciupka wracają na odcinki specjalne Rajdu Barbórka, a będzie to powrót jedyny w swoim rodzaju. Triumfatorzy Klasy R2 z sezonu 2017, w tej edycji rajdowego klasyka, dołączą do najmocniejszej kategorii, za sterami Hyundaia i20 R5. Za obsługę samochodu odpowiedzialna będzie zespół Kowax Racing 2BRally.

Czwarty start duetu Biela / Ciupka zapowiada się więc jedyny w swoim rodzaju i najbardziej emocjonujący ze wszystkich rajdowych wyzwań Konrada. Nie doszłoby do tego, gdyby nie ogromne zaangażowanie całego składu sponsorów, a w szczególności firmy TrackTech i prezesa Bogusława Pokrywki, Kotelnicy Białczańskiej oraz nowego partnera HQ Automotive – producenta wycieraczek i oświetlenia samochodowego.

Na sześciu asfaltowych odcinkach specjalnych, o łącznym dystansie ponad 31 km w grupie najmocniejszych samochodów R1 i w najsilniejszej obsadzie, z Wicemistrzem WRC 2 Kajetanem Kajetanowiczem (Ford Fiesta WRC), Rajdowym Mistrzem Polski Miko Marczykiem (Skoda Fabia R5), Mistrzem Polski w Rallycrossie – Tomaszem Kucharem (Peugeot 208 RX), czy kolegą z zespołu Kowax Racing 2BRally, fińskim kierowcą Jari Huttunenem, w bliźniaczym i20 R5. Debiut zapowiada się bardzo wymagający, ale plan i cel na Rajd Barbórka pozostają niezmienne – walka o awans go grona najlepszych, którzy powalczą o Kryterium Asów ulicy Karowa.
Nie tylko kibice wyścigów górskich, ale także Ci rajdowi wiedzą, że Konrad Biela, to kierowca, który nie boi się nowych wyzwań i każdemu z nich poświęca się w 100%, dlatego można być pewnym, że w ten weekend czekają piękne sportowe emocje w wykonaniu reprezentanta wyścigowego Podhala.

Konrad Biela: Gdy otrzymaliśmy propozycję od 2BRally, to nie mieliśmy zbyt wiele czasu, ale wspólnie z partnerami byliśmy zgodni, że takiej okazji nie możemy przegapić. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że udało się wszystko dopiąć, a po pierwszych kilometrach na testach, po prostu uśmiech nie schodzi mi z twarzy.
Hyundai, samochód od podstaw budowany do sportowej rywalizacji, jest po prostu fenomenalny. Gdybym miał go porównać do moich doświadczeń z gór, to myślę, że jest to połączenie frajdy, jaką dawała jazda Clio, ale z mocą Lancera. Trakcja tego samochodu, praca zawieszenia i intuicyjność prowadzenia, to oś z czym do tej pory w swojej karierze się nie spotkałem. Mam świadomość, że będzie naprawdę ciężko stawić czoła tak mocnej i doświadczonej stawce, ale na pewno damy z siebie wszystko, na co będzie nas stać, żeby sezon zakończyć startem na ulicy Karowej. Wspólnie z Ryśkiem Ciupką i 2BRally przeżyliśmy wiele sportowych przygód, ale ta najpiękniejsza dopiero przed nami.
Chcemy tym startem podziękować sponsorom i kibicom, za całe zaufanie i pozytywne emocje, jakimi nas obdarzyli w tym sezonie. Dziękuje TrackTech, Kotelnica Białczańska, HQ Automotive, Kowax Racing, 2Brally, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, Hotel Bania, Energo Star - systemy elektryczne i energetyczne, BielaPlast, AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo, PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, KW Tynki Krzysztof Czubernat, Domalik - folie samochodowe, rhSPORT GROUP i SPORT 2000 rent, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Góral Bau Team, Pinscher, Budmax, Pralnia Białka, Lis Car, 4motorsport.pl, Podhale24.pl, Buchti.pl Promotion, STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar, za to, że dali mi szasnę, ma spełnienie kolejnego sportowego marzenia! Do zobaczenia w Warszawie!

 

mat. prasowy, zdjęcie Rozmus Photography

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wierchy Lasek 12 29
2. Skawianin Skawa 12 28
3. KS Chabówka 12 28
4. Grel Trute 12 24
5. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 12 24
6. Unia Naprawa 12 19
7. Delta Pieniążkowice 12 17
8. Skałka Rogoźnik/ Stare Bystre 11 13
9. Lepietnica Klikuszowa 11 9
10. Janosik Sieniawa 12 9
11. Szarotka Chochołów 12 7
12. Krokus Pyzówka 12 1
zobacz wszystkie tabele
reklama