30.11.2019 | Czytano: 2363

II liga: As trenera pieczętuje wygraną!

W piątej kolejce małopolskiej drugiej ligi siatkówki ważną wyjazdową wygraną notują Gorce. Podopieczni trenera Bałosa ogrywają rywala z Gromnika 3:1.

Po dwugodzinnej drodze do Gromnika apetyt na zwycięstwo drużyny Gorc dodatkowo się spotęgował. - Weszliśmy świetnie w spotkanie, zwłaszcza dzięki dobrej zagrywce. - podkreśla trener Jacek Bałos. - Nasza gra przyniosła wysokie prowadzenie już po pierwszych akcjach. Zdołaliśmy odskoczyć rywalowi na samym starcie i wywalczyć prowadzenie 8:1. Dalsza część seta toczyła się również po naszej myśli. Drużyna utrzymała przewagę po naprawdę solidnej grze w każdym siatkarskim elemencie. W efekcie wygrywamy pewnie otwierającego starcie seta, pozwalając rywalom zapisać na swoim koncie zaledwie 14 punktów.
W kolejnej fazie spotkania sytuacja na parkiecie obraca się na korzyść gospodarzy. Ponownie kluczowym elementem okazuje się zagrywka, a ta utrzymała się na wysokiej skuteczności w obozie przeciwnika. Drugiego seta zespół z Gromnika wygrywa w efekcie do 17.
 Trzeci set to popis gry drużynowej w naszym wykonaniu. Świetne decyzje na rozegraniu podejmował Michał Rapacz. Dokładając do tego efektywność w ataku skrzydłami i zagrywce, nie zostawiliśmy oponentowi złudzeń kto wygra tą partię. Czwarty i jak się okazało ostatni set przyniósł wiele emocji. To my byliśmy ekipą goniącą wynik, a szalona pogoń zaczęła się na dobre przy stanie 22:19 dla gospodarzy. Wtedy wspięliśmy się na wyżyny umiejętności i dzięki fenomenalnej grze najpierw doprowadzamy do wyrównania, a później po kontrze mamy piłkę meczową. Dzisiaj zagraliśmy jak prawdziwa drużyna, a każdy w niej pokazał się z bardzo dobrej strony. Jestem zadowolony z naszej postawy, sztuką jest po przegranych starciach podnieść się i walczyć. Brawo chłopaki! Za tydzień na własnym parkiecie rozegramy mecz z zespołem z Podegrodzia. Już dziś chcemy zaprosić serdecznie do kibicowania. Widzimy się o godzinie 18 na Miejskiej Hali Gorce w Nowym Targu - dodaje Jacek Bałos, który asem serwisowym przypięczętował dziś wygraną swojej drużyny.

Volleyteam LO Gromnik – KS Gorce Nowy Targ 1:3 (14:25, 25:17, 21:25, 25:27)
Gorce: Rapacz, Słonina, Lupa, Jasiurkowski, Bańka, Filarecki, Pańszczyk (libero) oraz Bałos, Rypel, Podlipni.