28.10.2019 | Czytano: 1913

Anna Klimowska i Łukasz Domalik mistrzami (+zdjęcia)

Małopolską Licealiadę juniorów młodszych w lekkoatletyce przeprowadzono w Tarnowie.

Stadion dysponuje ośmioma torami pokrytymi poliuretanową nawierzchnią, naturalną trawą na boisku, wszystkimi urządzeniami lekkoatletycznymi zlokalizowanymi na płycie obiektu. Wzbudza szacunek wykorzystanie całego terenu do uprawiania sportu. W Tarnowie, tak jak w całej usportowionej Polsce, zaplecze mieści się poza sferą aktywności fizycznej. Stanowisko spikera usadowione jest w koronie stadionu.

Na medalowych pozycjach uplasowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu (4), I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju (3) i Zespołu szkół Ekonomicznych w Nowym Targu (1). Łącznie zdobyli osiem krążków, w tym dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe.

Mistrzynią małopolskiej licealiady została Anna Klimowska (ZSE Nowy Targ) w rzucie oszczepem 500 G – 25.55 (ŻR). Łukasz Domalik (I LO Nowy Targ) wygrał konkurs skoku w dal - 6.16 (ŻR).

Srebrne medale zdobyły: Zuzanna Liberda (I LO Rabka Zdrój) w biegu na 100 m – 13.30 i Natalia Bąk (I LO Nowy Targ) w rzucie oszczepem 500 G - 25,04 m (ŻR). Wiktor Antosz (I LO Rabka Zdrój) zajął drugie miejsce w biegu na 1500 m, uzyskał rezultat 4:16.12.

Na trzecim stopniu podium stanęły sztafety 4x100 m, dziewcząt z I LO w Rabce Zdroju - 54.46 i chłopców z I LO w Nowym Targu - 46.96, w składzie: Łukasz Domalik, Szymon Lipkowski, Maciej Wojtarowicz, Bartłomiej Majerczak. Brązowy medal zdobył również Maciej Wojtarowicz (I LO Nowy Targ) w rzucie oszczepem 700 G - 36,13 m.

tekst Piotr Jabłoński, fot. Piotr Jabłoński i Łukasz Domalik
 

Komentarzereklama