14.07.2019 | Czytano: 845

Giro Rosa: Powtórka z 2015 roku

Katarzyna Niewiadoma zakończyła najbardziej prestiżowy wyścig Giro Rosa na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. W 2015 roku również ukończyła wyścig na ;piątej pozycji.

Na zakończenie Giro Rosa czekał kolarski stosunkowo płaski etap z metą w Udine. Ostatnia premia górska wyścigu – Moruzzo (1,2 km; 6,1%) – znajdowała się na 14 kilometrów przed metą, a finisz był trudny techniczne, z uwagi na bruk i prowadzącą na zamek wąską drogę. Najszybciej finiszowała Marianne Vos, na podjeździe na zamek pokonując Lucindę Brand oraz Lottę Kopecky. Piąte miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma.

Dla Van Vleuten, która w klasyfikacji ogólnej wyprzedziła Annę van der Breggen i Amandę Spratt, to druga z rzędu wiktoria we włoskiej etapówce. Najwyżej sklasyfikowana Polka, Katarzyna Niewiadoma, dzięki wysokiemu miejscu w Udine przeskoczyła z szóstej na piątą lokatę w klasyfikacji końcowej. Dla 24-latki, która wyścigowi przewodziła przez cztery dni po wygranej zespołu Canyon-SRAM na etapie jazdy drużynowej na czas, to drugi taki wynik. Niewiadoma poprzednio Giro na piątym miejscu ukończyła w 2015 roku.

Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama