13.07.2019 | Czytano: 682

Giro Rosa: Niewiadoma straciła podium

Anna van der Breggen wygrała dziewiąty etap, wspinaczkę na Magla Montasio. Holenderka na mecie zameldowała się przed liderką wyścigu Annemiek van Vleuten, która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wyścigu. Podium dopełniła Ashleigh Moolman-Pasio.

Płaski odcinek w regionie Friuli-Wenecja Julijska zakończył trudny podjazd pod Montasio, o długości 12,5 kilometra i średnim nachyleniu 7,3%. Pierwsza ucieszą sformowała się po 22 kilometrach, w której pedałowało siedem zawodniczek, w tym Polaka Małgorzata Jasińska. Siódemka uzyskała ponad dwie minuty przewagi nad peletonem, w którym pracował zespół Mitchelton-Scott, osłaniający liderkę wyścigu Annemiek van Vleuten. Całą akcję zakończono na 19 kilometrów przed metą, gdy na drodze wyrosły dwa niewielkie wzgórza. Grupa Mitchelton-Scott w dyktowaniu tempa pomoc otrzymała od zespołów CCC-Liv i Sunweb. 7 kilometrów przed metą Van Vleuten została tylko z Van der Breggen na kole, a kolejne zawodniczki traciły od kilku do kilkunastu sekund. Dwie Holenderki na ostatnim kilometrze dzieliło niewiele. Annemiek van Vleuten odjechała od swojej rodaczki, ale 800 m przed metą van der Breggen dołączyła do liderki i ostatecznie to ona pierwsza wpadła na linię mety.

Katarzyna Niewiadoma straciła do swoich najgroźniejszych rywalek. Do zwyciężczyni 4 minuty i 5 sekund. Zawodniczka Canyon-SRAM Racing spadła na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, ale do czaartej pozycji traci tylko 5 sekund.

Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama