28.06.2019 | Czytano: 2298

Miesiąc sukcesów (+zdjęcia)

Czerwiec dla drużyny TSR Orawa był pracowity i obfitował w sukcesy.

Drużyna seniorów brała udział w trzech turniejach, z czego z dwóch wrócili niepokonani i pucharami. Ponadto młodzi szczypiorniści wywalczyli pierwsze miejsce i dwa drugie miejsca.

1 czerwca drużyny seniorów, młodzików i dzieci brały udział w IX Handball Festiwal w Grodkowie. Turniej okazał się niezwykle udany dla wszystkich drużyn. Najmłodsi szczypiorniści zajęli drugie miejsce, nie ponosząc porażki. Dopiero w ostatnim decydującym meczu z drużyną z Grodkowa padł remis i o pierwszym miejscu decydowały rzuty karne. W tym elemencie lepsi okazali się gospodarze.

Nieco starsi szczypiorniści również zajęli drugie miejsce w swojej kategorii, zdobywając kolejne bardzo ważne doświadczenie i zgranie. Tryumf w swojej kategorii rozgrywkowej po raz trzeci z rzędu odnieśli seniorzy TSR Orawa. W dwumeczach pokonali KWS Grodków i ISKRA Holić (Słowacja).

8 czerwca drużyna Mastersów TSR Orawa brała udział w Mistrzostwach Polski Masters w Kaliszu. W swojej grupie kolejno mierzyli się z zespołami Budowlani Nowa Sól (9:13), Oldboys Górnik Złotoryja (8:12) i Warszawianką Masters (5:16). Znakomita przygoda gdzie można było zmierzyć się na parkiecie z byłymi zawodnikami Superligi czy też I ligi i byłymi reprezentantami kraju.

9 czerwca w Białym Dunajcu drużyna dzieci odniosła zwycięstwo w turnieju zorganizowanym przez klub UKS Adecco Świt Szaflary. W turnieju nasza drużyna nie dała żadnych szans drużynom z Libuszy, Zakopanego, Szaflar oraz Białego Dunajca i oczywiście tryumfując w turnieju.

15 czerwca seniorzy wzięli udział w Międzynarodowym Memoriale Petra Hržiča w Słowackim Holić. W pierwszym meczu pewne zwycięstwo Orawa odniosła nad Grodkowem, w kolejnych meczach po ciężkich bojach zwyciężyła Czechów i gospodarzy. W meczu decydującym o zwycięstwie przyszło się im się zmierzyć z drużyną z Trnawy i padł zwycięski dla nich remis, ponieważ drużyna z Trnawy przegrała wcześniej z drużyną z Holicza.

- Mimo wysokiej temperatury powietrza zostaliśmy niepokonaną drużyną. A przyszło nam się mierzyć z zawodnikami, którzy w przeszłości miedzy innymi grali w zawodowych ligach. Koniec sezonu naprawdę piękny w naszym wykonaniu, tak samo jak cały sezon. Seniorzy oprócz w udziału w różnych turniejach brali udział w kolejnej edycji Pucharu Ligi zajmując piąte miejsce. Do ostatniej minuty walcząc o czwarte miejsce z drużyną ze Skawiny. Drużyna młodzików w rozgrywkach MZPR w swojej grupie zajęła drugie miejsce. Drużyna chłopców w kategorii dzieci zajęła dziewiątą lokatę. Drużyna dziewczyn oprócz sparingów, wzięła udział w trzech turniejach, z czego w dwóch zajęły drugie miejsca. Teraz dzieci czeka, z początkiem lipca Międzynarodowy Turniej na Słowenii. Seniorzy, dziewczyny i młodzicy mają czas na odpoczynek i wyleczenie urazów. Wszystkim naszym sponsorom, rodzicom, zawodnikom, trenerom i kibicom serdecznie dziękujemy, za cały sezon pełen emocji. Zapraszamy po wakacjach wszystkich zainteresowanych na treningi i do wspierania naszego klubu – kończy Mateusz Machajda.

Materiał prasowy – opr/sles
 

Komentarzereklama