28.06.2019 | Czytano: 821

Miesiąc sukcesów (+zdjęcia)

Czerwiec dla drużyny TSR Orawa był pracowity i obfitował w sukcesy.

Drużyna seniorów brała udział w trzech turniejach, z czego z dwóch wrócili niepokonani i pucharami. Ponadto młodzi szczypiorniści wywalczyli pierwsze miejsce i dwa drugie miejsca.

1 czerwca drużyny seniorów, młodzików i dzieci brały udział w IX Handball Festiwal w Grodkowie. Turniej okazał się niezwykle udany dla wszystkich drużyn. Najmłodsi szczypiorniści zajęli drugie miejsce, nie ponosząc porażki. Dopiero w ostatnim decydującym meczu z drużyną z Grodkowa padł remis i o pierwszym miejscu decydowały rzuty karne. W tym elemencie lepsi okazali się gospodarze.

Nieco starsi szczypiorniści również zajęli drugie miejsce w swojej kategorii, zdobywając kolejne bardzo ważne doświadczenie i zgranie. Tryumf w swojej kategorii rozgrywkowej po raz trzeci z rzędu odnieśli seniorzy TSR Orawa. W dwumeczach pokonali KWS Grodków i ISKRA Holić (Słowacja).

8 czerwca drużyna Mastersów TSR Orawa brała udział w Mistrzostwach Polski Masters w Kaliszu. W swojej grupie kolejno mierzyli się z zespołami Budowlani Nowa Sól (9:13), Oldboys Górnik Złotoryja (8:12) i Warszawianką Masters (5:16). Znakomita przygoda gdzie można było zmierzyć się na parkiecie z byłymi zawodnikami Superligi czy też I ligi i byłymi reprezentantami kraju.

9 czerwca w Białym Dunajcu drużyna dzieci odniosła zwycięstwo w turnieju zorganizowanym przez klub UKS Adecco Świt Szaflary. W turnieju nasza drużyna nie dała żadnych szans drużynom z Libuszy, Zakopanego, Szaflar oraz Białego Dunajca i oczywiście tryumfując w turnieju.

15 czerwca seniorzy wzięli udział w Międzynarodowym Memoriale Petra Hržiča w Słowackim Holić. W pierwszym meczu pewne zwycięstwo Orawa odniosła nad Grodkowem, w kolejnych meczach po ciężkich bojach zwyciężyła Czechów i gospodarzy. W meczu decydującym o zwycięstwie przyszło się im się zmierzyć z drużyną z Trnawy i padł zwycięski dla nich remis, ponieważ drużyna z Trnawy przegrała wcześniej z drużyną z Holicza.

- Mimo wysokiej temperatury powietrza zostaliśmy niepokonaną drużyną. A przyszło nam się mierzyć z zawodnikami, którzy w przeszłości miedzy innymi grali w zawodowych ligach. Koniec sezonu naprawdę piękny w naszym wykonaniu, tak samo jak cały sezon. Seniorzy oprócz w udziału w różnych turniejach brali udział w kolejnej edycji Pucharu Ligi zajmując piąte miejsce. Do ostatniej minuty walcząc o czwarte miejsce z drużyną ze Skawiny. Drużyna młodzików w rozgrywkach MZPR w swojej grupie zajęła drugie miejsce. Drużyna chłopców w kategorii dzieci zajęła dziewiątą lokatę. Drużyna dziewczyn oprócz sparingów, wzięła udział w trzech turniejach, z czego w dwóch zajęły drugie miejsca. Teraz dzieci czeka, z początkiem lipca Międzynarodowy Turniej na Słowenii. Seniorzy, dziewczyny i młodzicy mają czas na odpoczynek i wyleczenie urazów. Wszystkim naszym sponsorom, rodzicom, zawodnikom, trenerom i kibicom serdecznie dziękujemy, za cały sezon pełen emocji. Zapraszamy po wakacjach wszystkich zainteresowanych na treningi i do wspierania naszego klubu – kończy Mateusz Machajda.

Materiał prasowy – opr/sles
 

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Przełęcz Łopuszna 11 30
2. Bór Dębno 11 30
3. Gorc Ochotnica 11 25
4. Gronik Gronków 10 17
5. Łęgi Nowa Biała 11 16
6. KS Luboń Skomielna Biała 11 15
7. Spisz Krempachy 10 13
8. Watra II Białka Tatrzańska 11 12
9. ZOR Frydman 10 7
10. Spływ Sromowce Wyżne 11 6
11. KS Husarz Łapsze Wyżne 11 3
zobacz wszystkie tabele
reklama