24.04.2019 | Czytano: 1163

Kolejny dobry występ Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma zajęła szóstą pozycję w wyścigu Strzała Walońska.

Trasa prowadziła dookoła miejscowości Huy i liczyła 118,5 kilometra. Znalazło się na niej siedem podjazdów, w tym dwukrotnie Mur de Huy, na którym zlokalizowana była linia mety. Od początku bardzo aktywnie jechała Małgorzata Jasińska (Movistar Team). Polka znalazła się w ucieczce dnia, która uformowała się na 30 kilometrze od startu. Czołowa piątka wypracowała sobie ponad 2 minuty przewagi. Na 20 kilometrów przed metą zaatakowały: Elisa Balsamo (Włochy), Jeanne Korevaar (Holandia), Ruth Winder (Stany Zjednoczone) i Olga Szekel (Ukraina, Astana). Czwórka została dogoniona ponad 10 kilometrów przed metą. Potem atak przypuściła Alison Jackson (Kanada). Na 8 kilometrów przed metą, na podjeździe Cote de Cherave ruszyła Katarzyna Niewiadoma. Tym samym Kanadyjka została dogoniona. Do Niewiadomej dojechało 12 zawodniczek - Marianne Vos, Ashleigh Moolman, Anna van der Breggen, Annika Langvad, Annemiek van Vleuten i Amanda Spratt.

Ta ostatnia przypuściła atak. Na płaskim fragmencie Australijka została doścignięta, a do czołówki dojechały kolejne zawodniczki. Samotnie ruszyła Floortje Mackaij (Holandia), która jako pierwsza rozpoczęła finałową wspinaczkę na Mur de Huy. Holenderka została jednak doścignięta. W końcówce najmocniejsza okazała się Anna van der Breggen. Mistrzyni świata okazała się najlepsza po raz piąty z rzędu. Katarzyna Niewiadoma przekroczyła linię mety na szóstej pozycji. Polka do triumfatorki straciła 17 sekund.