17.03.2019 | Czytano: 2761

Zwycięstwo i porażka na zakończenie (+zdjęcia)

W nowotarskiej hali Arena UKS Świt Szaflary rozegrał ostatnie mecze rundy rewanżowej rozgrywek Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w kategorii juniorów młodszych.

Były to również ostatnie mecze tego zespołu i jeśli nie znajdziemy do rozegrania jakiegoś turnieju, to w tym składzie ten zespół nie rozegra już żadnego meczu. Po pięciu latach systematycznej pracy, uczestnictwie w kilku turniejach, przepracowaniu obozów zimowych i letnich, rozegraniu kilkudziesięciu meczów w rozgrywkach ligowych MZPR oraz Szkolnego Związku Sportowego zespół w naturalny sposób przestaje istnieć.

Od początku sobotniego meczu z Piastem Skawina zarysowała się przewaga zawodników z Szaflar. Wiele bramek rzuconych z kontry budowało wynik. Gospodarze często wygrywali pojedynki 1x1, mieli kilka bardzo udanych akcji dwójkowych i trójkowych, skutecznie dogrywali do koła i chociaż nie ustrzegli się błędów odnieśli zasłużone zwycięstwo.

UKS Świt Adecco Szaflary - MKS Piast Skawina 42:27 (18:12)
Bramki dla Szaflar zdobyli: Kamil Czernik, Piotr Galica 6, Michał Fornal 11, Maksymilian Gołyźniak 3, Mateusz Gut 14, Marek Krzysztofek, Michał Szczerba 1, Bernard Szlęk, Tomasz Parzygnat 1, Tomasz Ziębiński 6.

Kusy Kraków plasuje się wyżej w tabeli niż Świt Szaflary, co nie znaczy, że nie był w zasięgu gospodarzy. Mecze tych zespołów były zawsze wyrównane. Dwukrotnie rozstrzygano je w rzutach karnych. Tym razem również do 54 minuty wynik był remisowy. Później przeciwnik odskoczył na jedną bramkę. Następnie mecz toczył się "bramka za bramkę". Przy takiej wymianie dwa trafienia w słupek zamiast światło bramki ze strony Szaflar w ostatnich dwóch minutach meczu dały przeciwnikowi komfort gry i korzystny wynik.

UKS Świt Adecco Szaflary - SKS Kusy Kraków 33:36 (14:16)
Bramki dla Szaflar zdobyli: Kamil Czernik, Piotr Galica 5, Michał Fornal 8, Maksymilian Gołyźniak 3, Mateusz Gut 5, Marek Krzysztofek 1, Michał Szczerba 3, Bernard Szlęk, Tomasz Parzygnat 4, Tomasz Ziębiński 4.

Materiał prasowy
Zdjęcia Jan Krzysztofek
 

Komentarzereklama