04.03.2019 | Czytano: 1312

Ogranie wzięło górę (+zdjecia)

W nowotarskiej hali Arena UKS Świt Szaflary rozegrał mecz rundy rewanżowej rozgrywek Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w kategorii juniorów młodszych z PM MPEC II Tarnów.

Po dobrej, skutecznej grze w pierwszej części meczu, w której zespół z Szaflar uzyskał nawet przewagę ośmiu bramek, tarnowianie stopniowo opanowywali sytuację i pierwsza połowa zakończyła się tylko dwubramkowym prowadzeniem zespołu z Szaflar 16:14. Druga połowa była bardzo wyrównana. Niestety, po raz kolejny jednoosobowe sędziowanie na tym poziomie rozgrywek nie sprawdziło się. Wszyscy walczyli równo. Jednak to Szaflarom sędzia z Tarnowa dał jedenaście dwuminutowych kar przy dwóch karach dla przeciwnika. Dwie nie wykorzystane przez zawodników Szaflar sytuacje sam na sam z bramkarzem w ostatnich minutach meczu zemściły się. Mimo, że mecz był do wygrania, to do Tarnowian należało ostatnie słowo, którzy ostatecznie wygrali 30:29.

UKS Świt Adecco Szaflary - MKS PM MPEC II Tarnów 29:30 (16:14)
Bramki dla Szaflar zdobyli: Piotr Galica, Michał Fornal 4, Maksymilian Gołyźniak 3, Mateusz Gut 11, Maksymilian Jasion, Marek Krzysztofek, Michał Szczerba 2, Bernard Szlęk, Tomasz Parzygnat8, Tomasz Ziębiński 2.

W niedzielę Szaflary zmierzyły się z pierwszym zespołem Pałacu Młodzieży. Zespół MKS PM MPEC I Tarnów to w obecnej chwili najmocniejszy zespół w Małopolsce w kategorii juniora młodszego. To zawodnicy ograni w czasie wielu turniejów, posiadający spore doświadczenie zdobyte w rozgrywkach na szczeblu mistrzostw Polski. Długa ławka i nastawienie na grę z kontry jest sporym wyzwaniem dla zespołu posiadającego jednego rezerwowego zawodnika z pola.

Zawodnicy z Szaflar rozsądnie dysponując siłami zagrali poprawnie. Podjęli walkę i pod koniec meczu zdobywali po dwie, trzy bramki pod rząd niwelując w ten sposób różnicę wypracowaną przez przeciwnika. Dwuosobowa obsada sędziowska z Krakowa prowadziła spotkanie spokojnie przy jednej karze dwuminutowej Szaflar i trzech przeciwnika.

UKS Świt Adecco Szaflary - MKS PM MPEC I Tarnów 29:42 (11:22)
Bramki dla Szaflar zdobyli: Piotr Galica 2, Michał Fornal 7, Maksymilian Gołyźniak 4, Mateusz Gut 10, Maksymilian Jasion, Marek Krzysztofek, Bernard Szlęk 2, Tomasz Parzygnat 3, Tomasz Ziębiński 3.

Materiał prasowy
Zdjęcia Szymon Pyzowski
 

Komentarzereklama