17.02.2019 | Czytano: 1510

Król i Kwiatkowski odpadli w 1/8 finału

W slalomie gigancie równoległym rozgrywanym na olimpijskiej trasie w Pjongczangu Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski odpadli w 1/8 finału.

Aleksandra Król w kwalifikacjach zajęła szóste miejsce. W 1/8 finału zmierzyła się z Glorią Kotnik. Słowenka okazała się lepsza od Polki o ponad pół sekundy. Król została sklasyfikowana na dziesiątej pozycji. W finale Ramona Hofmeister wyraźnie wygrała z Sabine Schoeffmann.

Z panów ponownie przebrnął kwalifikacje jedynie Oskar Kwiatkowski. Uzyskał dziewiąty wynik, a Michał Nowaczyk trzydziesty czwarty. W 1/8 finału doszło do powtórki z igrzysk. Kwiatkowski rywalizował z Sylvainem Dufourem. Polak ponownie był wolniejszy od Francuza o ponad sekundę i sklasyfikowany został na 11 pozycji. Dufour doszedł do finału, gdzie przegrał z Andreasem Prommeggerem.