16.02.2019 | Czytano: 1402

Król i Kwiatkowski odpadli w 1/8 finału

Aleksandra Król była 13., a Oskar Kwiatkowski 15. w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w Pjongczangu. Wygrali Czeszka Ester Ledecka i Słoweniec Zan Kosir. Oboje Polacy odpadli w 1/8 finału.

Aleksandra Król zajęła dziewiąte miejsce w kwalifikacjach. W 1/8 finału rywalką reprezentantki Polski była ósma w kwalifikacjach Gloria Kotnik. Słowenka okazała się lepsza od Polki o 17 setnych. Król została sklasyfikowana na 13 pozycji. Do rywalizacji w snowboardzie wróciła Ester Ledecka. Mistrzyni olimpijska nie wystartowała na mistrzostwach świata, ale pojawiła się w Pjongczangu, gdzie triumfowała na igrzyskach. W finale Czeszka pokonała wicemistrzynię olimpijską Selinę Joerg.

Przez kwalifikacje przebrnął Oskar Kwiatkowski. Polak uzyskał 15 wynik eliminacji. Odpadł Michał Nowaczyk, który był 36. W 1/8 finału Kwiatkowski nie dał rady pokonać Zana Kosira. Słoweniec ostatecznie został zwycięzcą zawodów. W finale wygrał z Lukasem Mathiesem. Kwiatkowski został sklasyfikowany na 15 pozycji.