04.02.2019 | Czytano: 1522

MŚ: Król i Kwiatkowski odpadli w 1/8 finału

Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król odpadli w 1/8 finału mistrzostw świata w slalomie równoległym w Park City.

Świetnie w kwalifikacjach spisał się Oskar Kwiatkowski. Uzyskał piąty wynik i pewnie awansował do fazy pucharowej. Do decydującej fazy dostała się także Aleksandra Król, która była 13. Weronika Biela została zdyskwalifikowana w pierwszym przejeździe kwalifikacji. Michał Nowaczyk zajął 24. miejsce ze stratą 63 setnych do pozycji dającej awans.

W 1/8 finału Aleksandra Król zmierzyła się z Ladiną Jenny w pierwszym wyścigu całych zawodów. Polka okazała się słabsza od Szwajcarki i odpadła z rywalizacji. Helwetka okazała się szybsza o 0,68 sekundy Król została sklasyfikowana na 14. miejscu. Na 1/8 finału swój występ zakończył także Oskar Kwiatkowski. Długo toczył wyrównaną walkę z Viciem Wildem. Jednak dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi okazał się szybszy. Rosjanin wpadł na metę o 0,51 sekundy przed Polakiem. Kwiatkowski został sklasyfikowany na 10. pozycji.

W finale kobiet zmierzyły się Selina Joerg i Natalia Sobolewa. Mistrzynią świata została Joerg. Niemka prowadziła w wyścigu, a na dodatek Sobolewa popełniła błąd. Brązowy medal wywalczyła Ladina Jenny. Szwajcarka w małym finale pokonała Milenę Bykową. Do wielkiego finału zmagań mężczyzn awansowali Słoweniec Tim Mastnak i 19-letni mistrz świata juniorów Rosjanin Dmitrij Łoginow. Triumfował Dmitrij Łoginow. W wyścigu o brązowy medal Baumeister wygrał z Wildem.