19.01.2019 | Czytano: 1665

PŚ: Siódme miejsce Król

Kolejny dobry występ w Pucharze Świata należy odnotować nowotarżance Aleksandrze Król w slalomie gigancie równoległym. W zawodach, które odbyły się w Rogle (Słowenia) zajęła siódme miejsce. Wygrała zawody Niemka Selina Joerg.

Ola Król w eliminacjach zajęła siódme miejsce i awansowała do 1/8 finału. W nim potykała się z Niemką Carolin Langenhorst, która została zdyskwalifikowana. Nowotarżanka w walce o półfinał trafiła na Rosjankę Natalię Sobolewą, która w kwalifikacjach miała drugi czas. Nie dala jej rady, przegrała rywalizacją o 0,28 sek. Rosjanka dotarła do finału i w nim uległa Niemce Selinie Joerg.

-Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda. Byłam naprawdę bardzo blisko awansu do czwórki. Prowadziłam i błąd na czwartej tyczce od końca wybił mnie całkowicie z rytmu. Brakło tak niewiele. Ale trudno idziemy naprzód, są kolejne zawody. Wiem, że jestem mocna i dobre wyniki są osiągalne na każdych zawodach, zwłaszcza, że w pierwszym przejeździe kwalifikacyjnym wykręciłam  czwarty  czas. Nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa w tym sezonie. Walka wciąż trwa - zakończyła Aleksandra Król.

Eliminacji nie przebrnęła Weronika Biela, która sklasyfikowana została na 38 pozycji. Również panowie swój udział zakończyli na eliminacjach. Oskar Kwiatkowski zajął 34 lokatę, a Michał Nowaczyk – 47.