13.12.2009 | Czytano: 1577

Ćwikiel show (+zdjęcia)

Nowotarska NBA rozegrała kolejną serię spotkań, a jej gwiazdą był Mirosław Ćwikiel. Stuknęło mu 43 lata, a grał jak za dawnych dobrych lat. Jakby miał 20 lat mniej. Kto nie pamięta go z kariery sportowej, to mógł zobaczyć czym kiedyś zadziwiał.

Mirek już w pierwszej kwarcie zdobył 17 punktów, a w całym meczu 32! Jego repertuar rzutów był bardzo bogaty. Trafiał za linii 625 cm, z półdystansu, robiły wrażenie jego wjazdy pod kosz. Jeśli do tego dodamy świetna grę Keniga na desce i trójki Michalskiego, to nie ma się czemu dziwić, że Obojętni rozbili Lumbago 105:62.

Zespół Bez Nazwy „rozstrzelał” Drink Team (100:37). Już w pierwszej kwarcie rzucili rywalowi 23 „oczka”, a ten odpowiedział czteroma. Już wtedy było jasne, że jedyną zagadką pozostały rozmiary zwycięstwa Bez Nazwy. Przeciwnik jedynie w drugiej kwarcie zachował „twarz”.

Świetne spotkanie było udziałem Lumbago i I LO (79:62). Przez trzy kwarty trwała zacięta walka. Lumbago kończyło każdą ćwiartkę wygraną, ale nie może powiedzieć, że prowadzenie łatwo przyszło. W ostatniej kwarcie zdecydowała „fizyka”. Lepsi pod koszem w pojedynkach jeden na jeden byli nominalni gospodarze i to przeważyło.

Goszczyński tylko w pierwszej ćwiartce przeważał z zespołem Bez Nazwy dzięki dobrej postawie Drausa. Od drugiej kwarty sytuacje opanowali Bez Nazwy za sprawą rzutów za trzy ( dziewięć razy). Z każdą minutą systematycznie zwiększali przewagę, a ogromny wpływ na to miała świetna gra Fryźlewicza.

Lumbago - I LO 79:62 (17:14, 20:17, 16:13, 26:18)
Punkty: Kulpa 21, Korczak 6, Leśniakiewicz 2, Niemczyk 27, Zamoyski 23 – Draus 25, Kacprzak 6, Giłka 16, Dewera 13, Jachymiak 2.

Bez Nazwy – Drink Team 100:37 (23:4, 17:10, 28:10, 32:13)
Punkty: Tischner 6, Trzciński 16, Szopiński 11, Michalak 13, Rapacz 16, Fryźlewicz 24, Garbacz 14 – Chonicki 5, Smarduch 12, Ścisłowicz 8, Abramek 12.

Bez Nazwy – I LO 75:49 (13:20, 23:12, 15:7, 24:10)
Punkty: Fryźlewicz 35, Michalak 14, Trzciński 12, Rapacz 7, Garbacz 6, Tischner 2 – Draus 15, Giłka 14, Kacprzak 10, Dewera 3, Wcisło 2, Koszarek 2, Nowak 1.

Obojętni – Lumbago 105:62 (30:12, 26:14, 25:23, 23:13)
Punkty: Ćwikiel 32, Kenig 29, Michalski 24, Jachymiak 7, Chamuczyński 6, Biel 6 – Zamoyski 29, Niemczyk 17, Giełczyński 8, Watychowicz 7.