06.12.2009 | Czytano: 1338

Obojętni rządzą i dzielą

Nowotarska NBA rozegrała kolejną serię spotkań. Obrońcy mistrzowskiego tytułu – Obojętni – gromią rywali i wydaje się, że znowu nie będą mieli przeciwnika, który potrafiłby chociaż ich uszczypać, bo o ugryzieniu to raczej nie ma mowy.

Drink Team zdeklasowany został już w pierwszej kwarcie. Mistrzowie wywalczyli sobie 23 – punktową przewagę, którą systematycznie powiększali z kwarty na kwartę. Jak zwykle na tablicach rządził i dzielił Grzesiek Kenig, który zdobył 40 punktów. Tyle samo na swoim koncie zanotował wicestarosta powiatu nowotarskiego Maciej Jachymiak. Obojętni grali goła piątką, ale to wystarczyło na rywala, którego pokonali 141:34. Lata przybywają, ale umiejętności pozostały byłym koszykarzom Gorców.

Koszykarze Bez Nazwy też nie powalczyli z mistrzami (77:117). Już w pierwszej kwarcie Kenig, Michalski i Ćwikiel odebrali im ochotę do gry. Obojętni mając 30 –punktową przewagę, po przerwie spuścili z tonu i wtedy Rapacz i Fryźlewicz doszli do głosu.

Bez Nazwy zacięte spotkanie stoczyli z Powerade Team, chociaż pierwsza ćwiartka nie zapowiadała emocji. Powerade Team prowadził 14 punktami, ale rywale mozolnie odrabiali straty i na początku czwartej kwarty tracili tylko 3 punkty. Potem na kosz odpowiadano koszem. Losy spotkania rozstrzygnął Powerade Team (67:56) dopiero w końcówce dzięki świetnej grze graczy podkoszowych – Nowaka i Podstawy.

Powerade nie zdali też najmniejszych szans Drink Team. Do przerwy prowadzili 48:9 i jedyną zagadką było czy w dwóch następnych kwartach pęknie „setka”. Nie pękła, wygrali 85:25.

Drink Team kroku dotrzymywał Lumbago ( szybko stracił Glonka, kontuzja) tylko w pierwszej kwarcie, potem zabrakło mu armat. Stąd też wysoka porażka 95:42. Porażki doznali koszykarze Goszczyńskiego. Wydaje się, że byli zmęczeni po zawodach międzyszkolnych, które wygrali w cuglach. Powerade Team pokonał młodość (92:70) doświadczeniem i lepszą skutecznością

Drink Team – Obojętni 34:141 (7:30, 8:31, 12:35, 7:45)
Punkty: Ścisłowicz 8, Huzior 2, Abramek 6, Nowak 5, Szkaradziński 4, Chonicki 7 – Kenig 40, Michalski 14, Jachymiak 40, Ćwikiel 20, Chamuczyński 27.

Powerade Team – Bez Nazwy 67:56 (23:9, 11:15, 14:18, 19:14)
Punkty: M. Półtorak 9, I. Półtorak 8, Kęszycki 2, Macko 4, Podstawa 22, Nowak 21 – Głowiński 4, Tischner 4, Trzciński 10, Rapacz 8, Michalak 10, Garbacz 4, Fryźlewicz 16.

Lumbago – Drink Team 95:42 (20:16, 25:7, 24:12, 26:13)
Punkty: Glonek 2, Korczak 8, Waberski 16, Tybor 6, Niemczyk 12, Giełczyński 11, Watychowicz 4, Dong Quoc 4, Zamoyski 32 – Chonicki 6, Ścisłowicz 8, Smarduch 8, Miga 5, Zelek 5, Wcisło 3, Nowak 7.

Powerade – I LO 92:70 (23:17, 27:6, 16:24, 26:23)
Punkty: Macko 8, Podstawa 22, M. Półtorak 15, I. Półtorak 10, Lech 20, Nowak 16, Jurkiewicz 4 – Kacprzak 14, Draus 22, Giłka 21, Dewera 8, Wcisło 5.

Powerade – Drink Team 84:25 (20:9, 28:0, 22:6, 14:10)
Punkty: Lech 20, Nowak 12, Macko 10, Wypchał 10, Podstawa 9, I. Półtorak 8, M. Półtorak 7, Kęszycki 6, Jurkiewicz 4 – Słowakiewicz 13, Smarduch 4, Ścisłowicz 4, Nowak 2, Wcisło 2.

Bez Nazwy – Obojętni 77:117 (15:31, 17:29, 22:26, 23:31)
Punkty: Rapacz 20, Fryźlewicz 18, Trzciński 14, Garbacz 10, Michalak 10, Tischner 3, Szopiński 3 – Kenig 45, Michalski 26, Chamuczyński 20, Ćwikiel 16, Sułkowski 6, Polak 4.