27.01.2009 | Czytano: 1992

Czarny Dunajec i Pieniążkowice grają dalej

Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu był organizatorem zawodów w mini piłce siatkowej szkół podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców o Puchar Wójta gminy Czarny Dunajec. Zawody rozegrane zostały na sali gimnastycznej w Podczerwonem.

W turnieju dziewczęcym główne trofeum trafiło do rąk siatkarek z Czarnego Dunajca – Moniki Piekielnickiej, Patrycji Madetko, Dominiki Lipień, Justyna Głowacz, Alicji Stopki, Agnieszki Papierz, Pauliny Pankow, Patrycji Polak, Justyny Fudali, Klaudii Palarz – które odniosły komplet zwycięstw. Drugie miejsce przypadło Odrowążowi, a trzecie Piekielnikowi.

Wyniki:
Czarny Dunajec – Podczerwone 2:0 (15:6, 15:7),
Piekielnik – Odrowąż 0:2 (11:15,9:15),
Podczerwone – Odrowąż 1:2 (13:15, 15:6, 13:15),
Czarny Dunajec – Piekielnik 2:1 (6:15, 15:4, 15:12),
Podczerwone – Piekielnik 0:2 (9:15, 12:15),
Odrowąż – Czarny Dunajec 0:2 (13:15, 4:15).

Rywalizacja chłopców zakończyła się triumfem siatkarzy z Pieniążkowic. Robert Gawron, Sylwester Habas, Michał Landowski, Krystian Kudzia, Tomasz Majchrowicz, Marcin Sproch, Stanisław Hajnos, Krystian Ciślak, Damian Zając w drodze po główne trofeum pokonali Czarny Dunajec 2:0 (15:1, 15:9), Podczerwone 2:0 (15:8, 15:12) i Czerwienne 2:0 (15:3, 15:7).

Na drugim stopniu podium stanęło Podczerwone, zwyciężając Czarny Dunajec 2:0 (15:7, 15:10) i Czerwienne 2:0 (15:8, 15:8). Na najniższym stopniu podium znaleźli się siatkarze reprezentujący Czarny Dunajec. Okazali się lepsi w bezpośrednim pojedynku z Czerwiennym 2:0 (15:10, 15:13).

Drużyny, które zajęły medalowe miejsca otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Zwycięzcy turniejów uzyskali prawo reprezentowania gminy w zawodach powiatowych.

Organizator składa podziękowanie Ewie Vermessy Gruber, dyrektor Szkoły Podstawowej w Podczerwonem za udostępnienie hali oraz Małgorzacie Jakubowicz za przygotowanie sali do rozgrywek. Dojazd na zawody i wyżywienie oraz nagrody sfinansował Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu.