16.07.2018 | Czytano: 1612

Zawody w błocie (zdjęcia)

Wyjątkowo widowiskowe okazały się kolejne, czwarte już zawody Super-Enduro, które w szczawnickich kamieniołomach zorganizował klub Moto-Pasja. Zawodnicy musieli przedzierać się przez kałuże, płota i bagno.

Sobotnie opady deszczu sprawiły, że trudna trasa po dawnych kamieniołomach stała się jeszcze bardziej widowiskowa. Całe szczęście w niedzielę pogoda dopisała i na zawody przybyło bardzo wielu widzów. Mimo to stojący wzdłuż trasy kibice byli obrzucani błotem wyrzucanym spod kół ryczących maszyn.

Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: seniorzy, młodziki i juniorzy. Każda grupa miała dwa biegi na dostosowanych do swoich umiejętności trasach, które jednak w części się pokrywały. Zwyciężał zawodnik, który pokonał największą ilość okrążeń. Przy równej ilości przejazdów decydował lepszy czas.

W klasie Senior na podium stanęli:
1. Bartłomiej Baziak z OKM Olszana
2. Jarosław Guzik z MKS Gorce
3. Adam Podgórski z RMK Limanowa

W kategorii Młodzików zwyciężyli:
* w grupie pojemności 50-65
1. Jakub Walas
2. Karim Szenk
3. Kamil Janik
* w grupie pojemności 85
1. Szymon Kuś
2. Adrian Skoczeń
3. Bartek Szczepaniak

W kategorii Junior:
1. Mateusz Nowak z W&W
2. Grzegorz Kowalczyk z Raf Racing
3. Michał Szczepaniak z Moto-Pasji

Niestety nie obeszło się bez kontuzji: jeden z zawodników podczas upadku wybił sobie bark – do przyjazdu karetki zajęli się nim ratownicy GOPR i strażacy ze szczawnickiej OSP.

Zawody te, na pewno zapadną w pamięci zawodników i kibiców. Kolejne Super-Enduro organizowane przez Moto-Pasję już 23 września.

Joanna Dziubińska

Komentarze

reklama