05.06.2018 | Czytano: 2144

Festiwal karnych (zdjęcia)

AKTUALIZACJA (zdjęcia) W Zespole Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu odbył się siódmy finał rozgrywek szkolnych o ,,Puchar Metalki” w piłce nożnej chłopców.

Do turnieju, który trwał aż cztery miesiące przystąpiło szesnaście zespołów klasowych z ZSTiP.

Pierwsze dwa spotkania, były to mecze półfinałowe, w których drużyny bardzo zaciekle walczyły o zwycięstwo i możliwość gry w finale. W pierwszym meczu półfinałowym klasa 3 ATB zmierzyła się z kolegami z 3 BTB. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1, a dodatkowe emocje, czyli rzuty karne okazały się szczęśliwe dla klasy 3 ATB.

W drugim półfinale 2 TE zmierzyła się z obrońcami tytułu mistrzowskiego z przed roku uczniami 3 D. Zawodnicy z 2 TE prowadzili 2:0 i wydawało się, że to oni są bliżsi meczu finałowego. Przeciwnik zdołał doprowadzić do remisu, po czym znowu stracił bramkę i w ostatnich sekundach spotkania po raz drugi doprowadził do remisu kończąc mecz w regulaminowym czasie wynikiem 3: 3. W serii rzutów karnych bramkarz 3 D Krzysztof Cyrwus nie dał się pokonać przeciwnikom i po meczu odbierał zasłużone gratulacje od swoich kolegów.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny 3 BTB oraz 2 TE. Mecz był dobrym widowiskiem, zespoły ambitnie walczyły o brązowy krążek, ale zwycięzca mógł być tylko jeden i została nim klasa 3 BTB po zwycięstwie 2: 0.

Mecz finałowy był przedsmakiem tego, co czeka kibiców już za dwa tygodnie podczas mistrzostw świata w piłce nożnej. Drużyny dały znakomity pokaz futbolu, ambicja, wola walki oraz zaangażowanie było na najwyższym poziomie. Było wszystko to, co kibic kocha najbardziej piękne bramki, znakomite parady bramkarskie i po meczu zakończonym remisem 2:2 rzuty karne. Karne lepiej egzekwowali zawodnicy z klasy 3 D i to oni po raz drugi wygrali rozgrywki o Puchar Metalki.

Zawody zakończyły się udekorowaniem przez Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Placówek Ryszarda Gruszkę uczestników zawodów pamiątkowymi medalami oraz dyplomami.

Wręczono również nagrody indywidualne:
MVP - turnieju został wybrany uczeń z klasy 3 D - Daniel Waksmański.
Królem strzelców został  uczeń z klasy 2 TE Michała Maryniarczyka.
Najlepszym bramkarzem po raz drugi raz z rzędu wybrano ucznia z klasy 3 D –Krzysztofa Cyrwusa.

Sędziami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego w ZSTiP: Bogusław Kalata, Wiesław Klag Przemysław Kępa, . Organizatorem oraz koordynatorem rozgrywek był Bogusław Kalata.

- Rozgrywki piłkarskie na bardzo wysokim poziomie i były rozgrywane od marca do czerwca. Pokazało się wielu piłkarzy, którzy na co dzień grają w klubach Podhala, Orawy, Spisza, Pienin. Po zaciętym finale wygrali uczniowie z klasy III D i obronili tytuł z zeszłorocznej edycji. Wyróżnili się piłkarze, którzy grali w młodzieżowej kadrze Podhala SZS - bramkarz Krzysztof Cyrwus, Kamil Jaróg, Daniel Waksmański, Piotr Kurnat i Józek Chorążak ( najlepszy strzelec drużyny ) – skomentował Wiesław Klag.

Materiał prasowy
 

Komentarze

reklama