30.11.2009 | Czytano: 1409

Amatorska Ligi Unihokeja na Podhalu

Piąta kolejka Ligi Unihokeja na Podhalu przyniosła niespodziankę. Chupacabras ogrywa Lidera tabeli Vetrex Górale 8:6. Mecz bardzo szybki i wyrównany do samego końca nie wiadomo było, kto tak naprawdę odniesie zwycięstwo. Dotychczasowi liderzy tabeli Vetrex nie spodziewali się tak ambitnej postawy Chupacabras

Pierwsze skrzypce w drużynie Chupacabras grali Bisaga i Mirek zawodnicy X3M Górale Nowy Targ. Kolejny mecz to pojedynek mocno osłabionego Unihoc Team z Góral Team 8:2. Pierwsza tercja nudna i wolna Bramka za bramkę, ale mecz chodzony. Unihoc Team można zrozumieć bo w składzie było tylko sześciu zawodników plus bramkarz ale Góral Team miał pełną ławkę i mimo to pozwolił sobie dyktować tępo i styl gry Unihoc’a. Zawodnicy Góral Team bronili się na własnej połowie przez pierwszą tercję nie atakując, tylko sporadycznie grając z kontry. Wynik po pierwszej połowie 2:2 zadawalający ale styl gry pozwolił zachować więcej sił nielicznemu składowi Unihoc’a a w drugiej połowie Pala i Burkat, którzy spacerowali przez pierwszą połowę rozstrzelali się nie miłosiernie punktując bramkarza Góral Team.

W kolejnym spotkaniu piątej kolejki Freelancer Uniqe Team podejmował AND Grafika i tu wydawało się, że po pierwszej połowie Freelancer schodzi na przerwę przy stanie 4:2. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie Freelancer punktuje i robi się wynik 7:2 wydaje się, że jest po meczu, ale nic podobnego już kiedyś taką przewagę roztrwonili i można było liczyć, że i tym razem tak będzie. AND Grafika wzmocniona Borkowskim i Lipkowskim na spółkę z Kareckim potrafi grać do końca, co udowodnili w tym meczu, bo przy stanie 7:2 potrafili w ciągu 10 minut odrobić straty i doprowadzić do remisu.

CHUPACABRAS vs VETREX GÓRALE 8 - 6 (6-3,2-3)
1:0 D.Kwak 02:35
2:0 J.Handzel (M.Handzel) 05:09
3:0 J.Bisaga 05:15
3:1 B.Ciapała 08:33
4:1 M.Maksymilian (M.Handzel) 13:25
4:2 M.Knurowski (M.Maksymilian) 16:33
5:2 M.Handzel (J.Handzel) 17:05