31.05.2018 | Czytano: 1816

Gimnazjum nr 2 mistrzem Polski! (+zdjęcia)

AKTUALIZACJA Po tegorocznych wynikach można śmiało napisać, że Nowy Targ unihokejem stoi. Tytuły mistrzów kraju i medale nie są tylko udziałem zespołów klubowych, ale także drużyn szkolnych.

Wczoraj pisaliśmy o mistrzostwie Polki zdobytym przez Zespół Szkół Ekonomicznych, dzisiaj informujemy o kolejnym złotym medalu w czempionacie kraju, tym razem wśród gimnazistów. Najlepszym zespołem w kraju w tej kategorii wiekowej została drużyna dziewcząt Gimnazjum nr 2 z Nowego Targu! Finałowe zawody rozegrano z Elblągu w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży.

Uczennice z Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu rywalizowały w najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej (19 drużyn). W swojej grupie pewnie pokonały drużyny z Tomawy (5:0), Gdyni (4:0) oraz Brzozie (3:1). Po trzech zwycięstwach, mimo bardzo dobrej postawy na boisku, nowotarżanki uległy drużynie z Gdańska 1:2. W decydującym o awansie do półfinału meczu góralki nie dały szans rówieśniczkom reprezentującym Chudek, zwyciężając 3:1.

Nazajutrz odbyła się decydująca faza turnieju, mecze półfinałowe oraz mecze o medale. Nowotarska „dwójka” o prawo gry w wielkim finale zmierzyła się zmierzyła się z Zielonką, w skład której wchodziły zawodniczki na co dzień reprezentujące klub Dzikie Gęsi”.

Przez wielu obserwatorów mecz uznawany był za przedwczesny finał i wydarzenia z parkietu zdecydowanie potwierdziły opinie przedmeczowe. Walka na całym boisku, zaangażowanie od początku meczu do ostatniej akcji spotkania, indywidualne rajdy, piękne bramki i parady bramkarskie, tak w skrócie można opisać co działo się na parkiecie. Wynik 2:1 dla Nowego Targu i awans do finału!

Zmotywowane zawodniczki z Nowego Targu bardzo chciały się zrewanżować unihokeistkom z Gdańska za porażkę w grupie. Mimo wielkiego zmęczenia, rozegrały bardzo dobre spotkanie pod względem taktycznym. Grały mądrze, kontrolując całkowicie wydarzenia na boisku. Wygrały 2:0 i główne trofeum imprezy dostało się w ich ręce.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego sukcesu! Władzom Miasta Nowego Targu, MSZS w Krakowie, Dyrekcji Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu, firmie przewozowej z Panem Tomkiem na czele oraz kierowcy, Panu Damianowi – kierownikowi drużyny, a przede wszystkim Wam dziewczyny, za zaangażowanie, atmosferę i radość, która każdego dnia dopisywała Naszej Drużynie! 23 lata „bawię” się unihokejem, ale nigdy wcześniej nie przeżyłem takich emocji jak te podczas półfinału - w tym miejscu szacun dla „Dzikich Gęsi” - stworzyłyście super widowisko! Dziewczęta, każda z WAS może być dumna z siebie! Dzięki za 3 mega fajne dni! Nie byłbym fair gdybym nie wspomniał o dokonaniach Dominiki Buczek. Szkolona przez mojego przyjaciela Artura Kasperka, prowadzona przez Arkadiusza Pysza w MMKS, została wybrana najlepszą zawodniczką całego turnieju. Naszą drużynę napędzała na boisku oraz poza nim, typowa liderka teamu! W tym miejscu dzięki DOMA za 3 lata szkolnej współpracy. Twoje zaangażowanie, wola walki i pozytywne nastawienie do sportu jest wzorem do naśladowania. Wiele osób zadaje mi pytanie, nt. unihokeja czy Patryk Wronka czy Dominika Buczek? Odpowiem tak, jestem dumny, że mogłem z WAMI współpracować! Na samym końcu, w imieniu dziewcząt i moim, chciałbym podziękować kierowcy Panu Damianowi! Również ciężka praca sędziów, a zwłaszcza Pani zasługuje na pochwały. Pozdrawiam, oby więcej takich imprez – podsumował trener Bartosz Gotkiewicz.

Mistrzostwo Polski zdobyły: Mariola Miłek – Ewelina Bizub, Dominika Buczek, Zuzanna Kantor, Aneta Leśnicka, Amelia Maciaszek, Aleksandra Różańska. Trener Bartosz Gotkiewicz.

Opr/sles
 

Reklama

Komentarze

reklama