30.05.2018 | Czytano: 1751

Zespół Szkół Ekonomicznych mistrzem Polski! (+zdjęcia)

Uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych z Nowego Targu zostały mistrzyniami kraju w unihokeju!

Mistrzostwa Polski szkół ponadgimnazjalnych rozegrano w Elblągu w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”. To jedna z największych imprez w Europie dla uczących się dzieci i młodzieży. Turnieje rozgrywane były w sześciu największych obiektach sportowych Elbląga, a udział w nim wzięło ponad 80 drużyn z 13 województw od szkół podstawowych po ponadgimnazjalne.

Unihokeistki ZSE musiały zmierzyć się z czterema najlepszymi zespołami w Polsce. Rozpoczęły wyśmienicie, bo od efektownej wygranej 7:0 z zespołem z Braniewa pokonując je 7:0. Kolejny rywal już nie był tak skory rozdawać prezenty dziewczętom dowodzonym przez Barbarę i Tadeusza Kalatów. Rzeszowianki uznały wyższość góralek, ale tylko różnicą jednej bramki (3:2). W kolejnej potyczce znowu było łatwo. Gładkie 5:0 z ekipą z Sulechowa i można, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, pójść na zasłużony odpoczynek po pierwszym dniu zawodów. Tym bardziej, iż nazajutrz czekało kolejne wyzwanie, najważniejsze. Rzuciły je obrończynie tytułu, team ze Zbąszynia. I ta przeszkoda została łatwo pokonana (6:1) i po końcowej syrenie nowotarżanki mogły odtańczyć taniec radości i wykrzyczeć „jesteśmy mistrzyniami!”

Oprócz mistrzowskiego tytułu nowotarżanki przywiozły także tytuł MVP turnieju. Została nią Wiktoria Gajewska, która już w tym roku ma na koncie, podobnie jak kilka jej koleżanek z ZSE, tytuł mistrza kraju juniorek i wicemistrzostwo Polski seniorek.

Miano najlepszej drużyny w kraju wywalczyły: Katarzyna Łojas - Zuzanna Krzystyniak (kapitan drużyny), Gabriela Pysz, Wiktoria Gajewska, Maria Ulman, Ewelina Mamak, Martyna Bus, Paulina Worwa, Izabela Bednarczyk, Barbara Krzysztofek, Natalia Nykaza, Justyna Bryja. Drużynę prowadzili: Tadeusz Kalata i Barbara Kalata.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama