03.05.2018 | Czytano: 1808

Golden Goszcz dla Joanny Rypel! (+zdjęcia)

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego uroczyście pożegnano tegorocznych maturzystów. Uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce wręczono świadectwa z paskiem. Udzielających się w organizacjach szkolnych, w wolontariacie, promujących szkołę przez osiągnięcia sportowe,

 wyróżniono okolicznościowymi dyplomami. Wręczono medale i puchary tegorocznym mistrzom Szkoły w piłce siatkowej i halowej piłce nożnej.

Podsumowano najważniejsze osiągnięcia w sporcie. W latach 2015-2018, 44 osoby zajęły miejsca 1-3 w zawodach na szczeblu powiatowym, w tym 24 dziewczyny i 20 chłopców. W mistrzostwach województwa, do siódmego miejsca, uplasowało się 25 osób, w tym 11 dziewcząt i 14 chłopców. Zakończyły trzyletnią edukację zawodniczki, która zajęła ósme miejsce w Ogólnopolskim Finale w sztafetowych biegach przełajowych w roku 2016, są to Weronika Florek, Małgorzata Łopata, Julia Sproch, Joanna Rypel.

Najwyższe sportowe wyróżnienie Szkoły - Honorowy Dyplom Golden Goszcz - otrzymała Joanna Rypel zawodniczka sekcji lekkoatletycznej UKS Gimpel Nowy Targ, działającego przy I Liceum. Sentencja zamieszczona na stronie tytułowej określa zasięg zasług laureatki:ZA NIESŁABNĄCEGO DUCHA WALKI O ZWYCIĘSTWO ZA POCZUCIE ODPOWIEDZIALNOŚCI I HONORU W REPREZENTOWANIU SZKOŁY I KLUBU.


Joanna zdobyła 10 medali na zawodach szczebla wojewódzkiego – 4 złote, 2 srebrne, 4 brązowe. 21 razy była w finałach tych imprez. Przyczyniła się do wejścia Klubu do II Ligi Lekkoatletycznej. Miała znaczny udział w zajęciu przez Szkołę drugiego miejsca, w latach 2016 i 2017, w wojewódzkim współzawodnictwie szkół za udział w finałach na tym szczeblu. Nigdy nie zawiodła w ważnych dla promocji Szkoły i Klubu imprezach sportowych. GRATULUJEMY!!!


 Honorowy Dyplom wręczany jest od roku 2014. Pierwszym laureatem był Jan Groński, w roku 2015 wyróżniono Oskara Nowaka. Aby być uwzględnionym przy rozpatrywaniu kandydatur do Golden Goszcz należy spełnić warunki formalne i merytoryczne: formalne – być uczniem I Liceum Ogólnokształcącego i zawodnikiem UKS Gimpel, mieć opłacone składki członkowskie w Klubie; merytoryczne – być medalistą zawodów (co najmniej wojewódzkich), brać udział w najważniejszych imprezach sportowych wskazanych przez trenera, nie przerywać treningu w ostatnim roku edukacji. Honorowy Dyplom Golden Goszcz nadaje Zarząd UKS Gimpel Nowy Targ.

Treść wystąpienia Prezesa UKS Gimpel” Nowy Targ oraz zestawienie osiągnięć sportowych uczniów klas III w latach 2015-2018, można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl.

Piotr Jabłoński
Zdjęcia Wojciech Tischner i inni
 

Komentarze

reklama