10.03.2018 | Czytano: 1235

Kwiatkowski pokonał mistrza olimpijskiego z Pjongczang!

Oskar Kwiatkowski zajął drugie miejsce w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w szwajcarskim Scuol. Dla Polaka jest to pierwsze w karierze podium w cyklu.

Dla Kwiatkowskiego jest to największy sukces w karierze. 21-latek został pierwszym od 2013 roku Polakiem, który stanął na podium pucharowych zmagań w snowboardzie. Wcześniej sztuki tej dokonał Mateusz Ligocki – triumfator zawodów w Veysonnaz w crossie.
Zawodnik z Zakopanego w kwalifikacjach slalomu giganta równoległego uplasował się na ósmym miejscu i awansował do dalszej fazy zawodów.

W 1/8 finału Kwiatkowski wygrał z Rosjaninem Konstantinem Kotowem, a w następnych rundach okazał się szybszy od Austriaka Sebastiana Kislingera oraz Szwajcara Nevina Galmariniego – mistrza olimpijskiego z Pjongczangu. W finale Polak przegrał ze Słoweńcem Timem Mastnakiem. Wśród pań triumfowała Czeszka Ester Ledecka.

Kwalifikacji nie przebrnęli Aleksandra Król, Weronika Biela i Michał Nowaczyk.