03.03.2018 | Czytano: 1602

Król dwunasta w PŚ

Aleksandra Król zajęła 12 miejsce w snowboardowym Pucharze Świata w olimpijskiej konkurencji slalom gigant równoległy w tureckim Kayseri.

W rywalizacji kobiet dość niespodziewanie wygrała Rosjanka Milena Bykowa, natomiast wśród mężczyzn Stefan Baumeister z Niemiec.

Aleksandra Król w 1/8 finału rywalizowała Austriaczką Julią Dujmovits, która zgodnie z przewidywaniami okazała się lepsza w tym pojedynku od naszej zawodniczki. W pierwszym półfinale był rosyjski pojedynek, z którego zwycięsko wyszła Bykowa, natomiast w drugim Ester Ledecka pokonała Danielę Ulbing. Jednak to nie mistrzyni olimpijska z Pjongczangu wygrała zawody, ale Milena Bykowa, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Daniela Ulbing.

- Jestem zadowolona, że w kolejnych zawodach po igrzyskach olimpijskich awansowałam ponownie do finałów. Szkoda, że nie udało się wskoczyć do ósemki, czy objechać Julię Dujmovits z Austrii, ale na niebieskim torze było to bardzo trudne. Co do warunków pogodowych, to były naprawdę bardzo ciężkie dla wszystkich zawodników, ze względu na silną zamieć – powiedziała Aleksandra Król.

Druga z naszych reprezentantek Weronika Biela ukończyła zawody na 27 miejscu. U panów Oskar Kwiatkowski był 24, a Michał Nowaczyk - 36.