28.02.2018 | Czytano: 2208

Łapsze najlepsze. „Wyczyn” dziewcząt z Maniów (+zdjęcia)

Dziewczęta z Łasz Nożnych zostały triumfatorkami turnieju o mistrzostwo ośrodka "Pieniny" w piłce ręcznej. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Joannę Łukuś, z mistrzowskiego teamu.

- Ciekawy, pełen emocji turniej. Zwycięstwo SP z Łapsz Niżnych w pełni zasłużone - twierdzi organizator turnieju, Józef Dyda. - Widać było, że dziewczęta z tej szkoły solidnie przygotowały się do zawodów. Chociaż w grze było jeszcze sporo mankamentów, to wydaje się, że dziewczęta wiedzą o co w piłce ręcznej chodzi. Szybkie rozgrywanie piłki, gra skrzydłami, rzuty z koła i dystansu ponadto twarda obrona, to różniło Łapsze od rywalek. O drugim miejscu, premiowanym awansem na zawody powiatowe, decydował ostatni mecz. Przy skromnej wygranej Maniów z Krościenkiem, to ci pierwsi zapewniali sobie awans. Kandydująca do drugiego miejsca Ochotnica miała niekorzystny bilans bramkowy. Maniowy jeszcze na kilka minut przed końcem spotkania prowadziły 7:2, by ostatecznie mecz zremisować. Długo nie mogliśmy uwierzyć w ten „wyczyn” dziewcząt z Maniów.

Szkoła Podstawowa Maniowy - Szkoła Podstawowa nr 2 Krościenko 7 : 7 / 4 : 2 /
Szkoła Podstawowa Łapsze N. – Szkoła Podstawowa Ochotnica Dolna 8 : 4 / 3 : 2 /
Szkoła Podstawowa Ochotnica Dolna -Szkoła Podstawowa Maniowy 6 : 6 /4 : 1 /
Szkoła Podstawowa Łapsze N. - Szkoła Podstawowa Maniowy 3 : 2 /1 : 1 /
Szkoła Podstawowa Ochotnica Dolna -Szkoła Podstawowa Nr 2 Krościenko 5 : 4 / 2 :2 /
Szkoła Podstawowa Łapsze N. – Szkoła Podstawowa Nr 2 Krościenko 5 : 1 /2 :1 /

Kolejność


1. Szkoła Podstawowa Łapsze Niżne: Elżbieta Bogaczyk, Kinga Gromala, Gabriela Kaszycka, Natalia Kłak, Weronika Koterba, Wiktoria Froncz, Joanna Łukuś, Zuzanna Magiera, Julia Monitorys, Mariola Pierwoła, Wiktoria Radecka, Małgorzata Silan, Emilia Sowa, Amelia Stanek; opiekun Agnieszka Subik.
2. Szkoła Podstawowa Ochotnica Dolna
3. Szkoła Podstawowa Maniowy
4. Szkoła Podstawowa nr 2 Krościenko

Opr/sles
 

Komentarze

reklama