17.11.2009 | Czytano: 3163

Wystartowała XIII edycja ZALPS

W miniony weekend wystartowała XIII edycja ZALPS. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się 10 zespołów. Są to: Bank Bukowina, Budorze, COS Zakopane, Cienkie Bolki Zakopane, Kościelisko, Szaflary, TG Sokół Zakopane, TSO Zakopane, WOSzK Gronik Kościelisko, TOPR Zakopane.

Rozgrywki toczyć się będą systemem ligowym. Tytułu broni drużyna COS Zakopane, który to zespół odzyskał hegemonię w zakopiańskiej siatkówce po dwu latach dominacji Cienkich Bolków. Także i w tym sezonie oba zespoły należeć będą do głównych pretendentów do mistrzostwa ligi. Wszystkie spotkania będą rozgrywanie w sali zakopiańskiego COS-u. W miniony weekend odbyły się tylko trzy mecze pozostałe zostaną rozegrane w tygodniu. Każde spotkanie będzie rozgrywane w trzech partiach niezależnie od wyniku dwu pierwszych setów. Drużyna za wygraną otrzyma 2 punkty. Pokonany zespół w stosunku 1-2 wywalczy 1 punkt a porażka bez zwycięstwa w secie nie daje żadnej zdobyczy. Na inaugurację Sokół Zakopane zmierzył się z TSO Zakopane. Nieoczekiwanie gładko 3-0 wygrał Sokół, aczkolwiek pierwszy i trzeci tylko na przewagi. Jednakże najciekawszym spotkaniem inauguracyjnej kolejki był mecz pomiędzy Cienkimi Bolkami a Szaflarami. Wygrał ubiegłoroczny wicemistrz w stosunku 3-0. I w tym meczu walka w pierwszym i trzecim secie była bardzo wyrównana. Niewątpliwie zwycięstwo Cienkich Bolków było ważne w realizacji zamiarów tej drużyny zdetronizowania COS-u. W pojedynku dwu wyrównanych drużyn Banku Bukowina z WOSzK Gronik zwyciężyli bukowianie 2-1 wygrywając tie break 15-6.

TG Sokół Zakopane – TSO Zakopane 3-0 (27-25, 25-17, 16-14)
TG Sokół Zakopane: J. Kowalczyk, Kroma, Dziedzic, Jakub Pradiuch, Jacek Pradiuch, J. Kot, Kurek, Tywoniuk.
TSO: S. Gąsienica, B. Gąsienica, R. Piskorski, B. Piskorski, P. Pęksa, J. Pęksa, Kowalcze, T. Kowalczyk, Kułach, T. Nędza-Kubiniec.

Cienkie Bolki – Szaflary 3-0 (25-22,25-20, 15-13)
Cienkie Bolki: J. Bartocha, M. Kołodziejski, Zabłocki, Haniaczyk, Palarz, Nowobilski.
Szaflary: Izabela Łabuz, Gil, Majewski, Smółka, Pajor, Maj.

Bank Bukowina – WOSzK Gronik 2-1 (19-25, 25-20, 15-6)
Bank: Mariola Adamczyk, G. Zalotyński, Kuźma, Antoszyk, Krauzowicz, Apostoł.
WOSzK: Bartkowiak, C. Studencki, D. Studencki, Marta Tarchała, Tęcza, Kozłowski.