05.01.2018 | Czytano: 1215

Król najlepsza z Polek

Słabo rozpoczęli rok olimpijski polscy snowboardziści. W pierwszym, po świątecznej przerwie, Pucharze Świata Polacy zajęli dalekie miejsca.

Najlepiej z naszych zaprezentowała się nowotarżanka Aleksandra Król, która zajęła 33. miejsce. Tuż za nią uplasowała się druga z Polek Karolina Sztokfisz. Weronika Biela zajęła 50. pozycję, czyli ostatnią spośród sklasyfikowanych zawodniczek. W finale Czeszka Ester Ledecka miała ułatwione zadanie, gdyż jej rywalka Austriaczka Julia Dujmowits nie ukończyła swojego przejazdu.

Na kwalifikacjach zawody zakończyli Michał Nowaczyk i Oskar Kwiatkowski. Pierwszy z nich zajął 36. miejsce, a drugi był 47. Wygrał Nevin Galmarini, który w finale wygrał z Rokiem Margucem.