16.12.2017 | Czytano: 1068

Po raz siódmy (+zdjęcia)

Po raz siódmy młodzi adepci piłki ręcznej spotkani się w turnieju o Puchar Wójta gminy Biały Dunajec.

W turnieju dziewcząt (rocznik 2005 i młodszych) wzięły udział reprezentacje SP 3 Zakopane, SP 4 Nowy Targ, SP 1 Biały Dunajec oraz SP Szaflary. Gospodynie turnieju okazały się niegościnne i pokonały wszystkie rywalki. Drugie miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4, trzecia lokata przypadła drużynie z Szaflar a czwarta - Szkole Podstawowej nr 3 z Zakopanego.

W turnieju chłopców uczestniczyły reprezentacje SP nr 1 Biały Dunajec, SP nr 1 Jabłonka, SP nr 3 Zakopane oraz SP Szaflary. Rywalizację na pierwszym miejscu ukończyła drużyna z Jabłonki wygrywając wszystkie s mecze. Nadmienić należy, że drużyna trenowana przez Jakuba Janczy rywalizuje z sukcesami w małopolskiej lidze piłki ręcznej. Drugie miejsce zajęła drużyna z Szaflar, trzecie SP 1 Biały Dunajec, a czwarte Zakopane.

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe koszulki, puchary i dyplomy, które wręczał Wójt Gminy Biały Dunajec pan Andrzej Jacek Nowak.

Swoje umiejętności zaprezentowali również najmłodsi adepci piłki ręcznej. Szkoła z Białego Dunajca jako jedna z 10 w województwie małopolskim bierze udział w ogólnopolskim programie „Gramy w Ręczną”. Programem objęte są dzieci z klas drugich i trzecich. W trakcie turnieju rozegrano pokazowe mecze, które obejrzała rekordowa liczba kibiców złożona z rodziców najmłodszych „szczypiorków”.

Drugim wydarzeniem związanym z programem „Gramy w Ręczną” był mecz uczniów klasy czwartej SP 1 Biały Dunajec z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Suchej Beskidzkiej, która również bierze udział w programie. Emocji i walki nie brakowało, a lepsza okazała się drużyna gości.

Turniej zorganizował pan Bartłomiej Dębicki nauczyciel wychowania fizycznego z SP nr 1 w Białym Dunajcu dzięki wsparciu Gminy Biały Dunajec oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” Biały Dunajec.

Wyniki turnieju dziewcząt
SP nr 1 Biały Dunajec – SP Szaflary 9:5
SP nr 3 Zakopane – SP nr 4 Nowy Targ 2:4
SP nr 4 – SP nr 1 1:9
SP Szaflary – SP nr 3 8:4
SP nr 1 – SP nr 3 6:2
SP Szaflary – SP nr 4 2:6

Wyniki turnieju chłopców
SP nr 1 Biały Dunajec – SP nr 3 Zakopane 13:10
SP nr 1 Jabłonka – SP Szaflary 17:5
SP nr 3 – SP Szaflary 10:10
SP nr 1 Jabłonka – SP nr 1 Biały Dunajec 19:6
SP nr 1 Biały Dunajec – SP Szaflary 7:17
SP nr 3 – SP nr 1 Jabłonka 2:16
 

Komentarze

reklama