14.12.2017 | Czytano: 3011

Triumfujący Ludźmierz (+zdjęcia)

Łopuszna była gospodarzem mistrzostw szkół podstawowych gminy Nowy Targ w koszykówce. Tytuł mistrzowski wywalczył Ludźmierz.

W zawodach brało udział dwanaście szkół (124 uczniów), które zostały rozlosowane do czterech grup eliminacyjnych, zwycięscy grup awansowali do półfinałów, natomiast pozostałe drużyny zakończyły udział w turnieju.

Ludźmierzanie w meczu o pierwsze miejsce pokonali po bardzo zaciętym meczu rówieśników z Łopusznej 7:6. Medal brązowy zawisł na szyjach uczniów z Knurowa, którzy w „małym finale” wygrała z reprezentacją Waksmundu. Najlepszą zawodniczką turnieju została Oliwia Kądziołka z Łopusznej, natomiast najlepszym zawodnikiem Wojciech Jabłoński z Ludźmierza.

1. SP Ludźmierz: Tomasz Jachymiak, Kacper Siuta, Bartłomiej Zubek, Paweł Hrapkowicz, Wojciech Jabłoński, Patryk Krużel, Alicja Czaja, Aleksandra Sojka, Izabela Sojka, Julia Czaja. Opiekunowie: Rafał Pelczarski, Edward Pazdur.

2. SP Łopuszna: Igor Koczór, Jan Luberda, Sebastian Kubiec, Eryk Gocek, Wiktor Nosal, Jakub Dzielski, Kacper Kubiec, Karolina Galarowicz, Ewelina Maciasz, Oliwia Kądziołka, Julita Domalik, Natalia Miśkowicz, Sylwia Blacharczyk. Opiekun Robert Plewa.

3. SP Knurów:
Kacper Goleniowski, Piotr Wójcik, Karolina Kurzydło, Anna Chmielak, Lidia Garalowicz, Hubert Kaczmarczyk, Bartłomiej Urbaś, Jakub Szlembarski, Patryk Wyrostek, Krzysztof Wójcik. Opiekun Magdalena Surówka.

Miejsca pozostałych drużyn: 5. SP Ostrowsko, 6. SP Nowa Biała, 7. SP Klikuszowa, 8. SP Obidowa, 9. SP Lasek, 10. SP Dębno, 11. SP Gronków, 12. SP Pyzówka.