11.11.2017 | Czytano: 1741

Polki tuż za podium

Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Katarzyna Bachleda-Curuś zajęły czwarte miejsce w wyścigu drużynowym pierwszych zawodów Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen.

Kobieca drużyna uzyskała czas 3.02,14 i przegrała z Japonią (2.55,77), Holandią (2.59,06) i Kanadą (3.00,56).

Dobrze sezon rozpoczął Waś. W silniejszej grupie A zajął na 500 m siódmą lokatę i uzyskał czas 34,96. Wygrał Norweg Havard Holmefjord Lorentzen - 34,69. Na tym samym dystansie, ale w grupie B wystąpiła Czerwonka. Czas 39,46 dał jej czternaste miejsce. Najszybsza była Japonka Nao Kodaira - 37,29.

W wyścigu drużynowym mężczyzn Polacy w składzie Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki zajęli dziewiątą lokatę - 3.46,13. Najlepiej spisały się Koreanki - 3.40,20.