08.11.2009 | Czytano: 3973

Triumf gospodarzy

Chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu wygrali turniej piłki siatkowej o mistrzostwo powiatu tatrzańskiego. Mistrzostwo zostało wywalczone we własnej pięknej hali w obecności wielu kibiców. Podopieczni Bartłomieja Dębickiego pokonali swoich finałowych rywali dość łatwo po 2-0. Pewne problemy mieli w eliminacjach z Poroninem, który to mecz rozstrzygnęli w stosunku 2-1.

Drugie miejsce dla Białki Tatrzańskiej. W tegorocznej siatkarskiej gimnazjadzie to drugi medal dla tej placówki. W turnieju dziewcząt drużyna prowadzona przez nauczyciela Piotra Iwana wywalczyła tytuł mistrzowski. Chłopcy nie dali rady gospodarzom turnieju finałowego. Trzecie miejsce dla zakopiańskiego gimnazjum nr 3. Mistrz powiatu tatrzańskiego zagra w turnieju rejonowym, który tradycyjnie zostanie rozegrany w Myślenicach w marcu przyszłego roku.

Eliminacje
Grupa A

Gimnazjum Białka Tatrzańska – Gimnazjum Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zakopane 2-0 (25-9, 25-8),
G. Białka Tatrzańska – G. nr 2 Zakopane 2-0 (25-19, 25-19),
G. nr 2 Zakopane – G. ZSO 2-0 (26-24, 25-16).