13.08.2017 | Czytano: 872

Pniaczek brązowym medalistą mistrzostw Polski (+zdjęcia)

We Wrocławiu rozegrano mistrzostwa Polski juniorów w szachach błyskawicznych z udziałem Marka Pniaczka, który wywalczył brązowy medal.

Pniaczek mieszka w Lipnicy Małej, a w szachy gra w klubie UKS SP8 Chrzanów. Jest uczniem mistrza międzynarodowego Aleksandra Kachura. Pniaczek brązowy medal zdobył w kategorii do lat 14, w której rywalizował ze 117 rówieśnikami. Zawody rozgrywano tempem 3 min dla zawodnika na partię plus 2 sek. na każde posunięcie, na dystansie 11 podwójnych rund (z każdym przeciwnikiem dwie partie, mecz i rewanż). To drugi medal Marka w MP w tym roku, w kwietniu zdobył srebrny w szachach klasycznych (tempo gry minimum godzina na zawodnika). Nie jest to dyscyplina sportu zbyt popularna w tej części Polski, więc i sukces bardziej cieszy, że gdzieś pod Babią Górą udało się zrobić coś, co bez żadnych kompleksów Orawę reprezentuje w MP.
Marek jest też członkiem kadry narodowej juniorów i we wrześniu będzie reprezentował Polskę i rodzinną Orawę podczas ME juniorów, które rozegrane zostaną w Rumunii, w Mamaja nad Morzem Czarnym.