21.06.2017 | Czytano: 2340

XX Amatorskie Mistrzostwa Małopolskiego TKKF oraz Mistrzostwa Rabki-Zdroju

W Rabce Zdroju odbyły się XX Amatorskie Mistrzostwa Małopolskiego TKKF oraz Mistrzostwa Rabki-Zdroju w tenisie ziemnym. Deszczowa pogoda spowodowała skrócenie czasu trwania zawodów do jednego dnia.

Udział w turnieju wzięło 17 zawodników i 3 zawodniczki z Krakowa, Tymbarku, Limanowej, Skomielnej, Spytkowic i Rabki-Zdroju. W singlu mężczyzn obowiązywał system pucharowy. Kobiety rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Mecze stały na bardzo dobrym amatorskim poziomie.

Wyniki półfinałów mężczyzn
Grzegorz Matras - Zdzisław Stępień 6:1, 6:0
Filip Kubiński - Michał Kądziołka 6:3, 6:3

Zwycięzcą finału został Grzegorz Matras (Liamnowa), który pokonał Filipa Kubińskiego (Rabka Zdrój) 6:3, 6:0. Trzecie miejsce przypadło Michałowi Kądziołce (Rabka Zdrój) po zwycięstwie nad Zdzisławem Stępieniem 6:1, 6:4.

W meczu o pierwsze miejsce wśród kobiet Marta Tabaszewska-Bochnar wygrała z Anną Mendelowską (obie Rabka Zdrój) 6:1, 6:2. Na trzeciemu miejscu uplasowała się Jolanta Loster z Krakowa.

Za pierwsze trzy miejsca wręczone zostały puchary, nagrody rzeczowe oraz upominki przygotowane przez, Wydziały Promocji Starostwa Nowotarskiego i Rabki-Zdroju oraz Zarząd Wojewódzki Małopolskiego TKKF. Organizacją imprezy, sędziowaniem i wręczaniem nagród tradycyjnie od 39 lat zajmowali się Edward Konieczny i Marek Szarawarski.