23.05.2017 | Czytano: 1081

Nadzieje polskich kajaków slalomowych (+zdjęcia)

Sezon kajakarstwa slalomowego w pełni. Po kwalifikacjach o kadry na pierwsze starty w mistrzostwach Starego Kontynentu i Pucharze Świata są seniorzy, młodzieżowcy i juniorzy. Wystartowała też liga młodzików.

O sukcesach i powołaniach pienińskich kajakarzy pisaliśmy przed tygodniem. Wielki talent jakim jest Bartek Kubik (Pieniny Szczawnica) – o tym też pisaliśmy – zakwalifikował się do reprezentacji juniorów na mistrzostwa świata i Europy. Blisko zakwalifikowania się do drużyny narodowej był Kacper Zachwieja. Drzwi do reprezentacji nie są przed nim jeszcze zamknięte. Może je otworzyć dobrym startem w mistrzostwach Polski juniorów. Trzeba będzie wylać jeszcze sporo potu, by wyłowić z wody medale.

Tak o występie Kubika i pozostałych naszych kajakarzach mówił nasz ekspert Józef Dyda. - Ogromny talent potwierdził Bartek Kubik. Świetny chłopak, który ma jeszcze problemy z emocjami. Mocno przeżywa każdy start. Dużą niespodziankę sprawił nam Jarek Zaziębło, który razem z Bartkiem zakwalifikował się do reprezentacji juniorów. Miałem okazję mieszkać z trenerami kadry i w samych superlatywach wypowiadali się o tym chłopaku. Świetnie go poznali, bo wcześniej brał udział w konsultacjach kadry. Kuba Brzeziński po falstarcie w Liptowskim Mikulaszu miał nóż na gardle i tylko przypadek mógł sprawić, by zakwalifikował się do kadry. Popłynął poprawnie i tak się złożyło, że znalazł się w kadrze młodzieżowej razem z Krzyśkiem Majerczakiem.

Równocześnie na torze kajakowym w Krakowie rozegrano pierwszy rzut Ligi Młodzików. I tu mamy dobre wieści dla sympatyków kajakarstwa z naszego regionu. Slalomista KS Pieniny Szczawnica Wiktor Regiec w królewskiej konkurencji (K -1) wywalczył trzecią lokatę, by nazajutrz okazać się bezkonkurencyjnym, wygrywając z dużą przewagą nad rywalami.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama