24.01.2009 | Czytano: 1888

Pojedzie na Olimpiadę

Gangwon, w Korei, rozgrywane były mistrzostwa świata w FIS w snowboardzie. Na starcie w biało- czerwonych barwach nie zabrakło zawodniczek i zawodników reprezentujących zakopiańskie kluby. Bardzo dobrze w olimpijskiej konkurencji SBX (snowboardcross) zaprezentował się Maciej Jodko (AZS Zakopane), który zajął 16 miejsce.

Polak wylosował najgorszy tor i zaraz po starcie rywale zepchnęli go na zewnątrz przed pierwsza bandą. Potem doszło do kolizji, w której na szczęście nasz reprezentant nie brał udziału. Dojechał do mety na drugiej pozycji i awansował do ćwierćfinału. W przejeździe o wejście do ósemki Jodko wystartował bardzo dobrze, ale potem rywale zepchnęli go i musiał nadłożyć drogi, żeby uniknąć kolizji. Zajął trzecie miejsce. Tym samym spełnił olimpijskie kryterium, co musi cieszyć.

W drugim dniu zawodów Karolina Sztokfisz (AZS Zakopane) zajęła 17. miejsce w slalomie równoległym. Zabrakło jej 0,15 sek., by znaleźć się w finałowej szesnastce. Aleksandra Król (F2 Dawidek Team) zajęła 34. miejsce.

Karolina Sztokfisz w następnym starcie była już w szesnastce. Była piętnasta w olimpijskiej konkurencji PGS. To najlepszy wynik Karoliny w seniorskich zawodach. Druga z Polek Aleksandra Król zajęła 41 miejsce.

Polacy doczekali się w południowokoreańskim Gangwon medalu. Krążek w brązowym kolorze zawisł na szyi Pauliny Ligockiej w halfpipe. Tym sukcesem zapewniła sobie prawo startu w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Nie powiodło się drugiej naszej reprezentantce Joannie Zając, która ukończyła zawody na 36. miejscu.