08.03.2017 | Czytano: 5328

Mistrzostwo dla „techników” (+zdjęcia)

AKTUALIZACJA (zdjęcia) „Technicy” z Nowego Targu zostali mistrzami powiatu nowotarskiego w piłce siatkowej chłopców. Tym samym wywalczyli sobie prawo reprezentowania powiatu w rozgrywkach na szczeblu rejonowym.

 Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Rapacz z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu.

- Prawdziwe emocje rozpoczęły się w półfinałach. Zespół Szkół z Rabki, który w eliminacjach gładko przegrał z „ Borem”, mocno postawił się chłopcom z „Metalki”. Był to najładniejszy i najbardziej emocjonujący mecz turnieju i zakończony w tie breaku wynikiem 15:13. Gdyby nie psuta, całymi seriami przez zawodników Rabki, zagrywka, to kto wie jak zakończyłby się ten mecz. Drugi półfinał to też tie break. W walce o III m chłopcy z Rabki potwierdzają swoje siatkarskie umiejętności zdecydowanie pokonując Lipnicę Wielką Finał na korzyść ZSTi P z Nowego Targu, której zawodnicy tylko w drugim secie nieco rozluźnili szyki, zwyciężając natomiast zdecydowanie w secie trzecim. Na słowa uznania zasługują również chłopcy z „Boru”, chociaż trzeba stwierdzić że grali nierówno – skomentował organizatora Józef Dyda.

grupa A
ZSO nr 2 Nowy Targ - ZS Rabka Zdrój 2:0
ZS0 nr 2 Nowy Targ - ZSZiP Krościenko 2 : 0
ZS Rabka Zdrój - ZSZiP Krościenko 2 : 0

grupa B
ZSO Lipnica Wielka - ZSO nr 1 Nowy Targ 2 : 0
ZSTiP Nowy Targ - ZSO nr 1 Nowy Targ 2 : 0
ZSTiP Nowy Targ - ZSO Lipnica Wielka 2 : 0

Półfinały
ZST i P Nowy Targ - ZS Rabka Zdrój 2 : 1
ZSO nr 2 Nowy Targ – ZSO Lipnica Wielka 2 : 1

O 3 miejsce
ZS Rabka Zdrój - ZSO Lipnica Wielka 2 : 0

Finał
ZSTiP Nowy Targ - ZSO nr 2 Nowy Targ 2 : 1

Kolejność

1, Zespół Szkół Technicznych i Placówek Nowy Targ (opiekun Krzysztof Mrugała) - Dawid Bandyk, Łukasz Brenkus, Szymon Czajka, Mateusz Michalak, Paweł Nogawka, Artur Pietraszek, Dawid Pietraszek, Michał Rapacz, Dariusz Stoch, Adrian Wojtyczek, Przemysław Zagata.



2. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 Nowy Targ


3. Zespół Szkół Rabka
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących Lipnica Wielka
5. Zespół Szkół Zawodowych i Placówek Krościenko i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 Nowy Targ.

Stefan Leśniowski, zdjecia Tadeusz Watycha

 

Komentarze







reklama